Wyposażenie dla amatora narciarstwa freeride. Co kupić?

Narciarski freeride może dać wyjątkową satysfakcję ze zwiedzania tych miejsc, które nie zostały jeszcze odwiedzone przez innych narciarzy. Aby jednak było to możliwe, należy skompletować odpowiednie wyposażenie. Co trzeba mieć, aby zacząć uprawiać freeride na nartach?

Freeride to dyscyplina ciesząca się obecnie coraz większą popularnością. Freeride to nic innego jak zwiedzanie na nartach zakątków znajdujących się poza przygotowanymi trasami narciarskimi. To właśnie tam na narciarza czeka nieubity, świeży puch oraz podejścia, dlatego też konieczne jest zastosowanie odpowiedniego sprzętu. Jaki sprzęt do narciarstwa freeride będzie zatem absolutną podstawą? Zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika!

Narty freeride

Dla narciarza wybierającego freeride narty – https://sklep.majestyskis.pl/freerideowe-narty-2/ to podstawa. Warto postawić na sprawdzony sprzęt uznanych marek, który zapewni odpowiednie wsparcie. Do freeride sprawdzają się narty nazywane skiturowymi. Są lekkie, odpowiednio szerokie. Także można wybrać narty dedykowane – freeridowe, które idealnie sprawdzają się na puchu. Należy pamiętać o tym, że narty dobieramy do swojego wzrostu.

Buty freeride

Kolejny zakup to buty freeride, które będą dopasowane do nart, a także do wiązań. W porównaniu do butów zjazdowych te freeridowe są lżejsze i cechują się większą ruchomością w stawie, dlatego pozwalają nie tylko na zjazdy, ale również na chodzenie i podchodzenie. Alternatywnie można wybrać też buty skiturowe.

Wiązania freeride

Do freeride należy dobrać także odpowiednie wiązania, na przykład skiturowe. Najpopularniejsze to wiązania szynowe, które mają uniwersalne zastosowanie, ale dostępne są także specjalne wiązania do butów skiturowych.

Akcesoria freeride

Do jazdy na świeżym puchu przydadzą się także inne akcesoria. Warto zwrócić uwagę na foki do nart, które pozwalają na podchodzenie w górę. Nie zapominajmy także o kijkach narciarskich. Możemy zastosować kijki uniwersalne, na przykład do nart biegowych czy zjazdowych, ale dostępne są także specjalne kijki do skituru oraz freeride. W trudnym terenie konieczne może być zastosowanie raków i czekana.

Poprzedni artykułRadca prawny czy adwokat? Do kogo się zwrócić
Następny artykułCuda w Ameryce Południowej – co warto zobaczyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj