Cuda w Ameryce Południowej – co warto zobaczyć?

Jeśli wyjeżdżamy w podróż po Ameryce Południowej, warto odwiedzić magiczne, oryginalne i niepowtarzalne miejsca. Cuda przyrody, jakich nawet nie możemy sobie wyobrazić, iż są w stanie zajść. Kraina, w której poczujemy się jak w raju. To właśnie nietypowe, niewiarygodne miejsca, które pojawiają się w najpiękniejszych snach…

Plażowo zabytkowa Wenezuela

Plaże i rozrywki

Karaibska wyspa Margarita, należąca do Wenezueli, szczyci się nieskazitelnie czystą turkusową wodą, która zalewa przepiękne, długie, białe plaże. Cudowne wodospady, które tworzą dziki krajobraz, oraz zielone palmy, to wszystko sprawia, że możemy poczuć się jak w raju. Gospodarze niosą w sobie otwartość dla turystów, miło ich przyjmują i są pomocni. Znane plaże w tamtych okolicach to między innymi: Playa el Tirano, Playa Puerto Cruz, Playa el Aqua i Playa el Yaque – ta ostatnia słynie przede wszystkim z surfingu wodnego. Miłośnicy sportów wodnych na pewno znajdą coś dla siebie w tej kategorii. Poza tym najbardziej popularne w tamtych okolicach jest nurkowanie, kitesurfing, oraz surfing. Jeśli ktoś ma ochotę pochłaniać wzrokiem każdą cząstkę wyspy, oferowana jest przejażdżka kładem wzdłuż wybrzeża. Piękna i ogrzana Wenezuela, wycieczki szybką łodzią – to tylko nieliczne z atrakcji. Mieszkańcy tej przepięknej wyspy nie zapomnieli o miłośnikach jazdy konnej. Specjalnie dla nich powstały możliwości wejścia na ranczo i galopowanie jak prawdziwy cowboy.

Miasta i zabytki

Największym miastem w Wenezueli jest Porlamar. Jeśli chcemy zobaczyć, tętniące, nocne życie, kluby czy restauracje, warto właśnie się tam wybrać. Chcąc dowiedzieć się jakie nowości modowe oferuje nam tamtejszy shopping, również warto zajrzeć do tego miasta.

Poza tym, iż Wenezuela kryje w sobie piękne niepowtarzalne wyspy, jest też znana z pięknego miasteczka o nazwie Juan Griego, które jest rozpoznawalne z najcudowniejszych zachodów słońca. Warto również zaplanować sobie czas na zwiedzenie fortecy La Galera.

Bogaty w historię zamek San Carlos Borromeo, gdzie przed laty był to największy punkt obrony przed piratami, przerobiony jest dziś na galerię malarstwa, która ma w sobie niepowtarzalny urok.

1571 r. to wtedy stanęły pierwsze fundamenty budowy kościoła, pierwszego w Wenezueli, jego powstawanie trwało 46 lat. Jest to Katedra de Nuestra Senora de la Asuncion.

Zjawiska Kolumbii – zjawiska natury

Wyjątkowym miejscem w Kolumbii jest Cano Cristales. Niepowtarzalny okaz natury, który zadziwiłby wszystkich. Jest to tak zwana „Rzeka Pięciu kolorów”. Nietypowe zjawisko… dzięki tamtejszym glonom, woda może zmienić swój kolor na np. czerwony, żółty, lub zielony. Dzieje się tak przeważnie w okolicach od września do listopada. Naprawdę niezapomniany widok! Rybacy są zawiedzeni faktem, iż podczas tego wodnego rytuału, nie można spotkać żadnej ryby. Dana rzeka przepływa również przez tropikalny park narodowy Sierra de la Makarena.

Na Sierra de la Makarena ciekawostką jest to, że znajdują się tam wspólnoty biologiczne, takie jak: amazońska, andyjska oraz orinocyjska. Można spotkać się z rzadkimi gatunkami zwierząt np.

  • Jaguarami,
  • leniwcami,
  • wielkimi wydrami,
  • małpującymi wyjcami,
  • niedźwiedziami okularowymi,
  • kapibarami,
  • mrówkojadami,
  • piekarzami,

oraz z papugami o różnych tęczowych kolorach, z żółwiami, wężami, kolibrami i wieloma innymi okazami natury.

Niektóre części tej pięknej krainy są do przemierzenia kładem lub konno. Na rzece Guavaire można przepłynąć się kajakiem.

Muzea, produkcje, parki

Kto nie chciałby zobaczyć największego nieoszlifowanego szmaragdu na świecie? Warto właśnie po to zjawić się w stolicy Kolumbii Bogota. Znajduje on się w muzeum złota, jest tam zamieszczone ponad trzydzieści tysięcy eksponatów. W większości reprezentują najważniejsze dawne kultury.

A teraz coś dla leniwców… . Kto to widział, żeby położyć się w muzeum na jednym z eksponatów i uciąć sobie drzemkę? Trochę szalone? Tam jednak jest to normalne! Muzeum lenistwa w Bogocie, znajdziesz wszystko, co potrzebne do prawdziwego relaksu, a ponadto możesz korzystać.

Z najlepszych lokalnych produkcji cieszy się najlepsza kawa na świecie. Okolice w którym znajduje się Trójkąt kawowy, bogacą również ogrody zoologiczne, parki rozrywki, oraz parki botaniczne.

Amazońsko praktyczna Brazylia

Dzika amazonka

Brazylia jest największym krajem w Ameryce Północnej. Rzeka amazonka, druga najdłuższa na świecie, którą tylko wyprzedził nil, lecz wyróżnia ją to, że jest otoczona wokół dżunglą. W samym jej środku znajduje się Teatr opery, w mieście Manaus. Tam również można spotkać, nietypowe pływające miasta o oryginalnej nazwie cidate flutuante. Ciekawostką dla rybaków, jest to, że amazonka posiada ponad 3000 różnych gatunków ryb. Atrakcją są wycieczki łodzią wzdłuż dzikiej rzeki.

Miasto i atrakcje

Jedną z atrakcji jest to, iż można spotkać wiele różnorodnych ras, przez co Brazylia szczyci się bogatą i ciekawą kulturą. Brazylijska samba w Rio de Janeiro, zapewne każdy o tym słyszał, jest to największe lokalne święto w okolicach luty – marzec, które trwa cztery dni. Jeśli wybieramy się w tym czasie, nie można przegapić takiej okazji! Symbolem tego miasta jest góra Corcovado, z której można obserwować przecudowne plaże Copacabana, oraz zatokę Lagoa Rodrigo de Freitas, oraz brazylijskie biedne „fawele”. To miasto jest również bogate w kluby nocne, restauracje, oraz inne atrakcje. Podobnym luksusowym miejscem jest też plaża Leblon, a jeśli chcemy poszaleć podczas surfingu koniecznie warto odwiedzić plażę Ipanema.

Zakończenie: Spełniajmy się wewnętrznie!

Jeśli odwiedzając Amerykę Południową, poznamy ten raj, nasze życie z takimi wspomnieniami na pewno stanie się piękniejsze, przypominając sobie tamte cuda, zaczniemy mieć przekonanie że marzenia się spełniają! Życie może być barwne i piękne! Czujmy się cudownie, poprzez spełnianie naszych celów!

Poprzedni artykułWyposażenie dla amatora narciarstwa freeride. Co kupić?
Następny artykuł5 niezawodnych latarek policyjnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj