Grupa Enea wpisuje się w działania mające zapobiegać wzrostom cen prądu dla odbiorców końcowych. Firma podjęła decyzję o dalszym obniżaniu kosztów operacyjnych poprzez m.in. ograniczenie swojego zaangażowania w niektóre projekty sponsoringowe i promocyjne.
Enea realizuje efektywną, racjonalną kosztowo i zrównoważoną politykę zaangażowania w projekty sponsoringowe i promocyjne. Grupa wspiera inicjatywy głównie na terenie swojej podstawowej aktywności biznesowej, starannie dobierając projekty, które przynoszą korzyści społecznościom lokalnym i angażują je. W związku z działaniami mającymi na celu zachowanie cen energii dla Klientów na stabilnym poziomie, firma podjęła decyzję o dodatkowym przeglądzie projektów promocyjnych i sponsoringowych oraz o rezygnacji z części zaplanowanych na 2019 r. inicjatyw.
– Sytuacja na rynku energii elektrycznej wymaga podjęcia działań i wysiłków na rzecz dalszego obniżania kosztów operacyjnych, w tym wydatków sponsoringowych i promocyjnych – podkreśla Mirosław Kowalik, prezes Enei. – Analizujemy nasze plany pod kątem ich dodatkowej optymalizacji kosztowej. Ograniczenie zaangażowania przygotowujemy w taki sposób, by jego skutki w jak najmniejszym stopniu wpłynęły na społeczności lokalne, do których głównie adresujemy nasze aktywności promocyjno-sponsoringowe – dodaje prezes Kowalik.
Grupa Enea od kilku lat przygotowując plany budżetowe zwraca szczególną uwagę na racjonalność i efektywność kosztową działań sponsoringowych oraz promocyjnych. Firma szczegółowo analizuje poziom tych wydatków, ich efektywność i co do zasady utrzymuje je na poziomie zbliżonym do lat poprzednich. Wszystkie przedsięwzięcia tego typu w Grupie Enea realizowane są w oparciu o cele społeczne i biznesowe. Wspierają budowanie pozytywnego wizerunku marki w oczach Klientów oraz charakteryzują się wymaganym zwrotem.
Grupa Enea w obszarze sportu wspiera m.in. ważne dla społeczności lokalnych, a mniej atrakcyjne dla wysokobudżetowych sponsorów projekty, stawiając na długoterminowy rozwój w oparciu o szkolenie młodzieży. Projekty takie prowadzone są w województwach wielkopolskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i lubuskim, a także w najbliższym otoczeniu kluczowych aktywów wytwórczych i wydobywczych Grupy Enea, tj. Kozienic (woj. mazowieckie), Połańca (na granicy woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego), Łęcznej (woj. lubelskie) i Białegostoku (woj. podlaskie). W obszarze kultury Enea jest mecenasem ważnych lokalnie instytucji i wydarzeń, m.in. teatrów, filharmonii i festiwali muzycznych.