Rachunek bankowy dla seniora – dlaczego to takie ważne?

Osoby starsze mają tendencję do gromadzenia pewnych sum pieniędzy i odkładania ich „na czarną godzinę”. Jest to oczywiście godne pochwały i naśladowania, jednak współczesne tempo życia wymaga lekkiej modyfikacji techniki oszczędzania. Dlatego właśnie warto namawiać seniorów do oszczędzania pieniędzy, ale na koncie bankowym.

Dlaczego seniorzy nie ufają bankom?

Kiedy dzisiejsi kilkudziesięciolatkowie byli w okresie swojego dorobku, całkiem nieźle obywali się bez konta bankowego, zresztą mieli je wówczas tylko nieliczni. Swoją wypłatę chowali skrzętnie w bieliźniarce i tym sposobem mieli swoje wszystkie pieniądze zawsze przy sobie. Tak też nauczyli się nimi dysponować – odkładając konkretną kwotę w konkretnym miejscu i dokładnie widząc, ile pieniędzy posiadają. Instytucje bankowe po dziś dzień wielu seniorom kojarzą się z oszustwem. Nie wierzą oni, że można powierzyć jakiejkolwiek instytucji wszystkie swoje pieniądze i nadal mieć nad nimi kontrolę. Według nich panują oni tylko nad tym, co fizycznie posiadają. Ma to też swoje korzenie w postępującej cyfryzacji wielu systemów. Konto bankowe w postaci kolorowych cyferek na ekranie komputera nie przemawia do wyobraźni seniora tak wyraźnie, jak zwitek banknotów wciśniętych w metalową puszkę po kawie.

Namawiaj bliskich na założenie konta!

Mając w swojej rodzinie rodziców czy dziadków o takim właśnie nieufnym podejściu do instytucji bankowych, warto podejmować próby namawiania do założenia konta bankowego. Kluczowym argumentem powinno być to, że konto bankowe chroni przed złodziejami. Nie mając w domu żadnej większej gotówki, złodziej nie będzie w stanie okraść seniora z oszczędności jego życia, nawet jeśli zabierze mu kartę do konta! Emerytura czy renta, zamiast być przekazywana przez listonosza, wpływać będzie na konto bankowe, przez co nikt z sąsiadów nie będzie wiedział, że senior właśnie otrzymał jakiekolwiek pieniądze.

Senior z technologią za pan brat

Konto w banku to dla seniora nie tylko bezpieczeństwo dla jego oszczędności i ulga dla listonosza, który ma mniej emerytur do roznoszenia. To również możliwość korzystania z wszelkich dobrodziejstw, jakie wiążą się z posiadaniem bankowości elektronicznej. Jeśli uda się namówić seniora do konta w banku, należy pójść o krok dalej i pokazać mu, jak posługiwać się kartą do konta przy zakupach w sklepie. To kolejny sposób na zabezpieczenie finansów. Nie mając gotówki w portfelu, nie ryzykuje się kradzieży lub zgubienia swoich pieniędzy! Gdy uświadomi się seniorowi, że zalogowanie do konta bankowego daje możliwość wykonywania przelewów za darmo oraz sprawdzania stanu konta – z pewnością będzie mu łatwiej płacić rachunki bez dodatkowych opłat i kontrolować swoje wydatki. Dodatkowo dzięki bankowości elektronicznej starsza osoba może robić zakupy online, co z pewnością będzie dla niej ogromnym ułatwieniem, bo nie wymaga wychodzenia z domu i dźwigania ciężkich toreb!

Namówienie seniora, by założył konto bankowe, może być niełatwą kwestią. Z pewnością jednak każdy doceni bezpieczeństwo, jakie ono gwarantuje, oraz wygodę posługiwania się plastikową kartą zamiast noszenia żywej gotówki!

Poprzedni artykułOrganizacja wydarzeń́ PR-owych, sposobem na kształtowanie wizerunku firmy
Następny artykułSztyblety – modne i wygodne obuwie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj