Kiedy warto zdecydować się na pakiety medyczne dla firm?

Pracodawcy podejmują decyzję o uruchomieniu pakietów medycznych dla pracowników z paru względów. Na naszym rynku jest jeszcze trudniej o pracownika ze względu na spadający poziom bezrobocia. Więc kolejna zachęta w formie świadczeń leczniczych jest niezwykle dobra. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne podnosi konkurencyjność pracy w mechanizmie rekrutacji. Również pakiet medyczny PZU zwiększa motywację oraz zaufanie wobec spółki (dowiedz się więcej o pakiecie PZU na https://zdrowiewfirmie.pl/pzu/). W rezultacie oddziałuje pozytywnie na efektywność pracy.

W jakich wariantach są pakiety medyczne?

Pakiety medyczne (więcej o nich na https://zdrowiewfirmie.pl/) generalnie dzielą się na dwie grupy. Są dedykowane dla konsumentów indywidualnych i dla konsumentów korporacyjnych. W ramach pakietów dla osób indywidualnych dostępne są rodzaje dla dzieci oraz dorosłych i dla starszych. Z kolei z leczniczych pakietów dla firm mogą korzystać posiadacze jednoosobowych spółek natomiast też dostępne są pakiety dla spółek zatrudniających od 2 do 50 ludzi i dla wielkich spółek, gdzie ilość ludzi wykracza poza 50 osób. Pakiety medyczne dla firm wykorzystywane są niezwykle często w wielkich spółkach oraz firmach.

Pakiet medyczny

Pakiet medyczny Enel-Med, ubezpieczenie lecznicze czy abonament medyczny – pod tymi nazwami zawierają się artykuły dzięki którym będziesz miał dostęp do specjalistów różnorodnych specjalizacji, doświadczeń oraz zabiegów w innowacyjnych placówkach leczniczych (o pakiecie Enel-MED przeczytasz na https://zdrowiewfirmie.pl/enel-med/). Ubezpieczyciele czy operatorzy medyczni przeważnie proponują opiekę w paru rodzajach. Pamiętaj, iż pakiet medyczny nie zamieni ubezpieczenia z NFZ – w ramach pakietów medycznych możesz wykorzystać jedynie z tychże z procedur medycznych, jakie ma dobrany poprzez Ciebie pakiet, więc dokonując doboru nie powinieneś kierować się tylko ceną.

Zalety pakietów medycznych dla firm

Statystyki pokazują, iż ludzie mający zagwarantowaną opiekę lekarską w formie pakietu medycznego dla firm czują się bezpieczniej w środowisku pracy oraz prezentują się mniejszą zachorowalnością. Doskonalsze nastawienie pracowników przemieszcza się wprost równomiernie na korzyści wynikające w kierunku pracodawców. Opieka medyczna dla firm zapewnia pracownikowi uczucie komfortu oraz dbałości o zdrowie bez potrzeby długiego czekania na konsultacje u lekarzy czy ponoszenia dużych wydatków. Tenże komfort umożliwia na skupienie się na pracy oraz nierozpraszanie się np. poprzez potrzebę częstych prób dodzwonienia się do publicznej przychodni. Jest szansa wliczenia wydatków prywatnej opieki dla pracowników w koszty prowadzenia działalności. Umożliwia to pracodawcy na podnoszenie wydatków działalności, natomiast co za tymże idzie – płacenie niższych podatków.

Poprzedni artykułSprawy rozwodowe w Krakowie przeprowadzone szybko
Następny artykułGrzałki przemysłowe – co należy wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj