Wady prawne wskaźnika WIBOR

Rosnąca galopująco inflacja i podwyższane stopy procentowe zwiększające w zastraszającym tempie raty kredytów znacząco wpłynęły na drastyczne pogorszenie sytuacji materialnej wielu kredytobiorców. Ponieważ samodzielne negocjacje z bankami często kończą się fiaskiem, K&S Kancelaria Radców Prawnych Kardasz Staszak Sp.p. proponuje pomoc w powyższym zakresie. Biorąc pod uwagę analizę prawną i ekonomiczną kredytów złotowych opartych o wskaźnik WIBOR, przez który cały ciężar ryzyka majątkowego został umową kredytową przerzucony na Klientów.

Umowy takie są krzywdzące dla kredytobiorców i jednocześnie zwalniają banki z jakiejkolwiek odpowiedzialności finansowej związanej ze wzrostem stopy procentowej i inflacji. Wskaźnik WIBOR stał się zatem mechanizmem generującym zyski banku rażącym kosztem Klienta.

Kancelaria K&S Kardasz Staszak, mając na uwadze krzywdzące dla Klientów zapisy umów bankowych, które w obecnej sytuacji prowadzą nawet do niewypłacalności Klientów, oferuje pomoc pokrzywdzonym. Podejmuje działania prowadzące do podważenia postanowień umów kredytowych i dowodząc wadliwości wskaźnika WIBOR unieważnienia umowy i rozliczenia Klienta banku wyłącznie do wysokości kapitału początkowego.

Pomoc kredytobiorcom złotówkowym

Pozew WIBOR opierający się na braku możliwości ustalenia jakichkolwiek przewidywań związanych ze wzrostem wskaźnika wynikającym z podnoszenia stóp procentowych jest podstawą do wszczęcia postępowania sądowego zmierzającego do całkowitego unieważnienia umowy kredytowej. I uregulowania należności wobec banku do wysokości pożyczonego kapitału bądź usunięcia z umowy samego wskaźnika WIBOR i obniżenia raty kredytu nawet o połowę. Wygrana sprawa może oznaczać także dla kredytobiorcy całkowite rozliczenie i zamknięcie kredytu. Wykreślenie kredytobiorcy z bazy Biura Informacji Kredytowej w wyniku opóźnień w spłacie, wynikających z drastycznego wzrostu raty oraz wykreślenie hipoteki.

Kredytobiorcy złotówkowi zawierając umowy kredytowe oparciu o wskaźnik WIBOR, podobnie jak frankowicze nieświadomie podejmowali nieskończone i niemożliwe do oceny ryzyko stając się niejako ofiarą własnego podpisu. Co jest jednoznacznie niezgodne z polską literą prawa. Ponieważ zgodnie z zapisami przepisów dotyczących ochrony praw konsumenta obciążenie kredytobiorcy niemożliwym do określenia ryzykiem jest niedopuszczalne. Zwłaszcza że wskaźnik WIBOR ustalany jest przez największe banki, które mają oczywisty interes w zwiększaniu wskaźnika i nie są ograniczone żadnymi mechanizmami, które mogłyby w jakikolwiek sposób kontrolować, ograniczać i poskramiać swobodę związaną z wymiarem decyzji.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy

Każdy pozew WIBOR poprzedzony jest bezpłatną szczegółową analizą umowy kredytowej, która ustala czy dana umowa nadaje się do poddania analizie sądowej i czy rokuje możliwość uzyskania pozytywnego dla Klienta wyroku.

Pomoc złotówkowym kredytobiorcom obejmuje także ewentualny udział w postępowaniu apelacyjnym, a także potencjalną pomoc prowadzącą do zawarcia z bankiem ugody pozwalającej kredytobiorcy na spłatę kredytu w ratach dostosowanych do możliwości finansowych.

Eksperci z Kancelarii K&S Kardasz Staszak wyspecjalizowani w sporach z bankami odnoszą regularne sukcesy na drodze sądowej, pomagając klientom w odzyskaniu spokoju i nadziei na normalne życie.

Poprzedni artykułCzy opłaca się zlecać odbiór makulatury?
Następny artykułKopalnie kruszyw – wydobycie surowca i jego wpływ na środowisko naturalne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj