Co to jest pożyczka społecznościowa?

Każdego roku Polacy pożyczają wiele pieniędzy. Najczęściej z kredytów korzystamy bankach oraz instytucjach pozabankowych. Dużą popularność w ostatnim czasie zdobywają również pożyczki społecznościowe. Czym one są i czy warto z nich korzystać?

Pożyczki społecznościowe są alternatywą dla chwilówek pozabankowych oraz bankowych kredytów. Zawierane są one najczęściej pomiędzy osobami fizycznymi. Taka pożyczka udzielana jest w formie umowy cywilnoprawnej, w której zostały zawarte informacje dotyczące kwoty, terminu spłaty, oprocentowania oraz inne dodatkowe informacje.

W jaki sposób działają pożyczki społecznościowe?

Kiedy decydujemy się na pożyczkę społecznościową, musimy podpisać umowę między dwoma osobami prywatnymi. W tym przypadku nie ma żadnego pośrednictwa ze strony banku czy jakiejkolwiek instytucji pozabankowej. Do głównego nadzoru zobowiązana jest platforma udzielające pożyczek społecznościowych. Umożliwia ona pożyczanie środków finansowych osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom na określonych z góry zasadach. W większości przypadków umowa generowana jest automatycznie dla obydwu stron.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę społecznościową?

Najczęściej serwis oddzielający pożyczek społecznościowych posiada wielu zarejestrowanych inwestorów, którzy są skłonni udzielić wsparcia finansowego potrzebującym osobom. W większości przypadków wystarczy tylko zarejestrować się w serwisie, zweryfikować tożsamość oraz zdolność kredytową. Weryfikacja najczęściej odbywa się za pomocą standardowego przelewu bankowego albo usługi kontomatik. Oprocentowanie ustalone jest pomiędzy pożyczkobiorcą a inwestorem i najczęściej wynosi około 10% w skali roku.

Koszty uzyskania pożyczki w społecznościowym serwisie.

Całkowity koszt pożyczki społecznościowej uzależniony jest od wielu różnych czynników. W ich skład wchodzą:

  • opłata serwisowa – pobierana przez platformę za udzielenie pożyczki,
  • prowizja – najczęściej jest to kilka procent, które pobiera serwis społecznościowy,
  • opłata za dodatkowe weryfikacje – wiele dodatkowych weryfikacji, które podnoszą limit kredytobiorcy, może być dodatkowo płatnych,
  • opłaty za przedłużenie pożyczki – jeśli jest to możliwe, pożyczkobiorca może również przedłużyć okres kredytowania.

Czy warto korzystać z pożyczek społecznościowych?

Pożyczki społecznościowe to idealne rozwiązanie dla wielu osób, które z różnych przyczyn nie mogą skorzystać z oferty bankowej. Największe zalety takich usług finansowych to:

  1. szeroka oferta różnych pożyczek,
  2. możliwość pozyskania kapitału nawet przy zadłużeniu kredytobiorcy,
  3. wysokie kwoty pożyczek,
  4. wysoka przyznawalność,
  5. wypełnienie wniosku bez wychodzenia z domu,
  6. przeznaczenie pożyczki na dowolny cel,
  7. uzyskanie finansowania bez sprawdzania rejestr dłużników,
  8. możliwość negocjacji kosztów,
  9. dostępne kredyty dla osób prywatnych, jak i firm.

Gdzie można uzyskać pożyczkę społecznościową dla firmy?

Każda firma na start potrzebuje dużego zastrzyku finansowego. Niestety, ale kiedy osoba decydująca się na prowadzenie biznesu posiada jakiekolwiek zadłużenie lub wpisy w rejestrze dłużników to nie uzyska żadnego wsparcia kredytowego w banku. W takim przypadku pozostają tylko pożyczki społecznościowe. Jednym z lepszych rozwiązań na rynku jest Future Capital. Na tej nowoczesnej platformie możemy znaleźć w wielu inwestorów, którzy chętnie zainwestują swoje pieniądze, pożyczając je przedsiębiorcy. Proces uzyskania takich środków jest bardzo prosty i składa się z zaledwie kilku kroków. Wystarczy odwiedzić stronę internetową https://www.futurecapital.pl/, zarejestrować się i wypełnić wniosek. Należy podać wszystkie niezbędne dane, opisać swoją firmę oraz kwotę, którą chcemy pożyczyć. Przedstawiciel serwisu społecznościowego skontaktuję się z kredytobiorcą, aby potwierdzić wszystkie dane oraz ustalić ostateczne warunki i wystawić aukcje dla inwestorów. Zainteresowane osoby będą wpłacać część kapitału lub od razu cały, który jest nam niezbędny. Kiedy już uzbieramy całą kwotę, to automatycznie przelewana jest ona na konto oraz przygotowywana jest umowa. Raty spłacamy podobnie jak w banku każdego miesiąca, zgodnie z ustalonym harmonogramem w umowie.

Poprzedni artykułEkodom – od czego warto zacząć?
Następny artykułSprawy rozwodowe w Krakowie przeprowadzone szybko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj