Prawnicy rozwodowi – Warszawa, Kraków a może Gdańsk? Gdzie pracują najlepsi prawnicy rozwodowi?

Rozwód to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Biorąc ślub nie przewidujemy, że nasz związek zakończy się rozwodem. A jednak często tak się dzieje. Jasno wskazują na to statystyki. W Europie, już co drugie małżeństwo kończy się rozwodem. Nie dziwi więc fakt, że prawnicy rozwodowi to obecnie jedni z najbardziej poszukiwanych specjalistów na rynku.

Kim są prawnicy rozwodowi?

Zawód adwokata cieszy się niezmiennie uznaniem i poważaniem społeczeństwa. Adwokaci by stać się ekspertami w swoich dziedzinach, już na etapie nauki wybierają zazwyczaj specjalizacje. Specjalizacje możemy podzielić na dziedziny prawa, i tak prawnicy mogą zajmować się prawem rodzinnym (tutaj zawierają się tytułowi prawnicy rozwodowi), prawem cywilnym, prawem pracy, prawem spółek handlowych, prawem administracyjnym, prawem karnym i mediacjami.

Jaki powinien być dobry prawnik rozwodowy?

Cechy jakimi powinien wykazywać się dobry prawnik rozwodowy, równie dobrze można przypisać w ogóle osobie adwokata. Poniżej krótka lista najważniejszych cech:

  • profesjonalny – prawnik musi działać niezależnie, zgodnie z poleceniami klienta.
  • dyskretny – prawników obowiązuje tajemnica zawodowa, to klient decyduje co może być ujawnione, a co nie. Należy pamiętać, by ten temat poruszyć w rozmowie z adwokatem. Jest to istotna kwestia w tak delikatnym temacie, jak rozwód.
  • lojalny – zwracajmy uwagę na zaangażowanie prawnika w naszą sprawę.
  • rzetelny i kompetentny – wybierajmy prawnika, który specjalizuje się w prawie rozwodowym. Warto zapytać o doświadczenie i ilość wygranych spraw.
  • empatyczny – jest to bardzo ważna cecha osobowościowa w przypadku spraw rozwodowych. Rozwód niesie ze sobą duży ładunek emocjonalny, dlatego istotne jest, by adwokat potrafił wczuć się w naszą sytuację i ułatwił nam przejście przez ten trudny czas.

Dobrzy prawnicy rozwodowi – Warszawa, Kraków a może Gdańsk?

Wiele osób sądzi, że jak dobrzy prawnicy to Warszawa. Rozwód jest nieraz na tyle skomplikowanym procesem, że każdy chce zatrudnić najlepszych z najlepszych. A wybór jest ogromny. Liczba adwokatów i radców prawnych w Polsce ciągle rośnie. Z danych z 2018 roku wynika, że osób z uprawnieniami do tych zawodów było w tamtym roku ponad 52 tys. Na rynku spotkamy się zarówno z jednoosobowymi kancelariami prawnymi, jak i małymi spółkami, kończąc na dużych korporacjach adwokackich. W swoim wyborze warto kierować się opiniami, jeśli nie osób nam bliskich, to osób, które korzystały z usług konkretnych adwokatów.

A jak to jest z tymi dużymi miastami? Dobrzy prawnicy rozwodowi – Warszawa, Kraków a może Gdańsk? To oczywiście wybiórcze miasta, bo dużych miast w Polsce mamy sporo. Odsetek dobrych adwokatów w Polsce będzie oczywiście większa w dużych miastach, jednak wynika to jedynie z ich zagęszczenia. Im mniejsze miasto, tym mniejszy mamy wybór w ofercie adwokatów.

Trzeba mierzyć siły na zamiary, więc jeśli przewidujemy, że nasz rozwód nie będzie skomplikowanym i długim procesem, jesteśmy w stanie dogadać się w sprawach fundamentalnych z naszym współmałżonkiem, prawnik z mniejszym doświadczeniem specjalizujący się w sprawach rozwodowych, bez problemu nam pomoże. Jednak w przypadku bardzo skomplikowanych spraw, gdzie nieraz w grę wchodzi podział dużego majątku, warto zainteresować się kto może w sposób najlepszy nas reprezentować. Warto wówczas skorzystać np. z rokrocznie publikowanych rankingów adwokatów i kancelarii prawnych.

Poprzedni artykułPożyczki prywatne – wszystko co warto wiedzieć
Następny artykułCzym właściwie jest PR?