Chłodnica koparki. Najlepsze systemy dla silnika

Chłodnica koparki ma za zadanie studzić silnik i zabezpieczać go przed awarią. Ważne jest jednak, by utrzymać temperaturę na optymalnym, nie za niskim poziomie. Wybierz odpowiednią markę, by zadbać o serce pojazdu.

Chłodnica koparki. Wpływ na spalanie

Nowoczesne systemy chłodzenia są tworzone w taki sposób, by studzić przegrzany napęd i reagować, gdy jego temperatura nadmiernie spada podczas pracy. Zbyt schłodzony silnik pojazdu nie pracuje w pełni wydajnie, co jest widoczne szczególnie zimą w przypadku aut z samoczynnym zapłonem.

Również chłodnica koparki musi pełnić podobne funkcje. Jeśli pomaga zachować właściwą temperaturę pod maską, optymalizuje proces spalania i dba o dobrą kondycję mieszanki paliwowo-powietrznej.

Chłodnica koparki a ekologia

Odpowiedzialny wybór chłodnicy koparki może mieć korzystny wpływ na środowisko. Ponownie ma tu znaczenie chronienie silnika i jego paliwa przed zbyt niską temperaturą. Gdy dochodzi to takiej sytuacji, pojazd emituje zwiększoną ilość węglowodorów i tlenków węgla. Nowoczesne i zaawansowane technologicznie chłodnice koparek dbają o prawidłowe przebieganie wszystkich procesów spalania, dzięki czemu praca pojazdu ma znacznie łagodniejszy wpływ na klimat i nie przyczynia się w znaczący sposób do powstawania lokalnego smogu.

Inne zalety dobrej chłodnicy koparki

 Dostawca komponentów dla przemysłu i motoryzacji | OE Industry

Dostawca komponentów dla przemysłu i motoryzacji | OE Industry

Chłodnica koparki, jeśli jest wyprodukowana zgodnie z najnowocześniejszymi standardami jakościowymi, pozytywnie wpływa na żywotność silnika. Elementem układu chłodzenia jest także nagrzewnica, więc urządzenie może także dostarczyć ciepło do wnętrza pojazdu, co szczególnie docenią operatorzy pracujący w chłodnych, zimowych miesiącach.

Jaką markę chłodnicy koparki wybrać?

Wybierając chłodnicę dla pojazdu, zdecyduj się na sprawdzonego producenta i odpowiedzialnego dostawcę. Jeśli szukasz dobrego i nowoczesnego rozwiązania, zdecyduj się na wartą polecenia aluminiową chłodnicę z silnikiem hydraulicznym firmy AKG, którą z powodzeniem jest stosowana w koparkach. To światowy lider w produkcji chłodnic i wymienników ciepła, który dla zastosowań przemysłowych przewiduje tylko najbardziej zaawansowane technologicznie komponenty.

AKG spełnia najwyższe standardy w krytycznym etapie produkcji chłodnic, czyli lutowaniu twardym. Opracowała prawnie zastrzeżone procesy dla tego działania i wypełniając jakościowe normy, stosuje zawsze jedną z trzech technologii: lutowanie twarde w kąpieli topnikowej, lutowanie twarde w kontrolowanej atmosferze lub lutowanie twarde próżniowe.

Gdzie kupić najlepszą chłodnicę koparki?

Urządzenia marki AKG znajdziesz na stronie OE Industry, polskiego dostawcę rozwiązań inżynieryjnych dla przemysłu i motoryzacji. Wśród komponentów oferowanych przez OE Industry, znajdziesz nie tylko chłodnice stosowane na pierwszy montaż, ale także części zamienne. Firma wyróżnia się także profesjonalną obsługą klienta i doradztwem na wysokim poziomie.

Znajdziesz nas pod adresem: Stefana Korbońskiego 6, 30-443 Kraków

lub na naszej stronie: OEIndustry.com

Źródło: Dostawca komponentów dla przemysłu i motoryzacji | OE Industry

Poprzedni artykułWózki widłowe elektryczne to nie tylko troska o ekologię – sprawdź ich możliwości!
Następny artykułRodzaje worków sztauerskich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj