Co zrobić ze złomem, który mamy w domu?

Codzienni kupujemy żywność i napoje w metalowych pojemnikach. Raz, a nawet dwa razy do roku robimy też gruntowne porządki w domu. A do tego co kilka lat robimy większy remont. Co to oznacza? Dużą ilość śmieci, w tym złom. Obecnie jesteśmy dosłownie zmuszeni do segregowania śmieci.

Ponadto śmieci budowlanych, które zostają po remoncie nie można od tak wyrzucić do osiedlowego kosza na odpady. Wszystko to wymusza na nas gimnastykę śmieciową, aby się ich pozbyć, a jednocześnie nie dostać kary. Jednak na złomie można też zarobić.

Kilka groszy za małe porządki

Nawet jeśli tylko postanowimy posprzątać piwnicę, strych albo pozbyć się starych mebli i sprzętów RTV/AGD możemy pozyskać złom. Zwłaszcza metale kolorowe występujące w sprzętach elektronicznych będą wartościowe. Gdy coś nam się zepsuło i nie jest warte naprawy, warto przy pierwszej okazji wywieźć to na złom i po rozebraniu przez specjalistę wyłowić trochę wartościowych metali. Natomiast nawet stara kanapa może ukrywać trochę metalu w postaci ramy czy sprężyn. Wyrzucając ją warto pomyśleć, czy nie da się tych części odzyskać. Przy większych remontach zwykle wymieniamy też instalacje, a te są przecież zbudowane z metalowych, a czasem nawet miedzianych rur. Skup złomu również przyjmie takie elementy.

Puszki na wagę złota

Jeśli nie mamy czego wyrzucać lub też nie planujemy remontu, podczas którego mielibyśmy okazję znaleźć złom, można po prostu zbierać śmieci. Segregując odpady warto oddzielić metalowe, zwłaszcza aluminiowe puszki. Można je zbierać do worka na śmieci czy nawet osobnego plastikowego pojemnika. Zamiast wyrzucać je razem ze zużytymi produktami z tworzywa sztucznego możemy je odkładać na bok. Skup metali lepiej nam zapłaci za aluminiowe puszki niż zwykły metal z konserw, ale warto pamiętać, że taka puszka będzie lżejsza niż pojemnik na przykład po konserwie rybnej. Zanim jednak wyrzucimy takie pojemniki do swojego kosza, warto je przepłukać wodą, aby oczyścić je z resztek pokarmu. Osoby, które kupują dużo pokarmów w puszkach i konserwach z pewnością szybko uzbierają kilka kilogramów metalu, które będzie warto oddać na złom.

Scrap – najlepszy skup złomu w Warszawie.

Poprzedni artykułJak działają zaginarki do blachy?
Następny artykułWózki widłowe elektryczne to nie tylko troska o ekologię – sprawdź ich możliwości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj