Atrakcyjne ceny na skupie makulatury

Większość firm produkcyjnych w związku z realizowanym działalnością gospodarczą produkuje także odpady. Jest to nieuniknione nie tylko ze względu na skale produkcji, lecz także jej charakter. Tym samym ważne jest korzystanie z usług sprawdzonych odbiorców odpadów przemysłowych, którzy w sposób regularny oraz profesjonalny dokonują odbioru wszystkich produktów ubocznych. Odpady przemysłowe są nie tylko niepożądane w miejscu ich produkcji, lecz także są one nie obojętne dla środowiska naturalnego. Mogą nic degradujący wpływ na istoty żywe, przez to tak ważna jest ich utylizacja lub recykling.

Szybki odbiór odpadów przemysłowych

Odbiór odpadów przemysłowych obejmuje ich pakowanie oraz transport do miejsca docelowego, w którym nastąpi ich recykling bądź utylizacja. Tym samym odpady przemysłowe powstawać mogą w sieciach handlowych, biurach, halach logistycznych, hurtowniach, w centrach handlowych, a także drukarniach. Regularny odbiór odpadów przemysłowych sprawia, że przedsiębiorstwo nie musi przez znaczek dodatkowego miejsca na ich przetrzymywanie. Jest to szczególnie uciążliwe w przypadku odpadów niebezpiecznych, które mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Wymagają one zatem specjalistycznych kontenerów oraz szczelnych pojemników. Bardzo charakterystycznym odpadem, który może pojawić się w różnych przedsiębiorstwach produkcyjnych są różne formy makulatury. Może być to zarówno o pojedynczy cienki papier, jak również kartony czy też duże opakowania produkcyjne.

Kształtowanie się ceny makulatury na rynku

Makulatura jest tym odpadem produkcyjnym, który można poddać recyklingowi. Warto zatem zapoznać się z aktualną ceną makulatury, które może stanowić dodatkowe źródło przychodów dla przedsiębiorstwa. Cena makulatury uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju tego surowca. Skupy dokonuje podziału makulatury, na podstawie Którego jest realizowana ich wycena. Tym samym oddzielnie wyceniane są kartony, oddzielnie kolorowe gazety. Jeden kilogram czystych kartonów oraz tektury falistej to cena około 33 gr. Z kolei tektura belowana ceniona jest na 50 gr za kilogram. Podczas wyceny sprawdzany jest także stan i jakość surowca. Jeżeli produkty są czyste, pozbawione zanieczyszczeń oraz innych tworzyw wówczas cena może być nieco wyższa. Ponadto makulatura powinna być sucha. Do towarów z grupy 38.11.52.0 ustawowo nie przewiduje się zwolnienia z VAT. Zatem makulatura a vat to konieczność dostawy towarów opodatkowanych stawką podstawową, czyli 23%.

Poprzedni artykułJakie są rodzaje lokat bankowych?
Następny artykułProfesjonalne kartonowanie, czyli wielkie porównanie kartoniarek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj