Ochrona punktów końcowych (endpoint) w firmie

Istnienie każdej znaczącej się na rynku firmy opiera się na wykorzystaniu Internetu. Niesie to za sobą pewne ryzyko związane z istnieniem niezliczonej liczby programów i plików, które starają się przejąć kontrolę nad urządzeniami w sieci LAN. Niezbędna staje się więc ochrona punktów końcowych (endpoint) w firmie. Czym jest i dlaczego warto z niej korzystać?

Na czym polega ochrona punktów końcowych

Firmy wykorzystujące wewnętrzną sieć LAN korzystają z wielu udogodnień związanych z możliwościami dostępu do plików czy sterowania innymi urządzeniami z dowolnego miejsca. Każde takie urządzenie, które podłączone jest do sieci firmowej, nazywa się punktem końcowym. W praktyce jest nim komputer stacjonarny, laptop, smartfon czy tablet. Co ważne również narzędzia biurowe takie jak kamery, drukarki czy urządzenia AGD podłączone do tej sieci stanowią endpoint.

Ze względu na to, że każde z nich ma dostęp do firmowego Internetu, potencjalnie dowolne z nich może być celem ataku złośliwego oprogramowania. Może ono przejąć kontrolę nad komputerem lub innym narzędziem celem uzyskania ważnych informacji. Ochrona punktów końcowych (endpoint) w firmie za pomocą systemu opracowanego przez Bitdefender jest rekomendowanym rozwiązaniem dla podmiotów wykorzystujących sieć wewnętrzną do komunikacji i pracy.

Inteligentne rozwiązania w systemie Endpoint Protection

Podstawą działania narzędzi zabezpieczających punkty końcowe są agenty. To programy stale działające w tle i monitorujące zachowania widoczne ze strony złośliwych plików i oprogramowań. Algorytmy wykorzystywane do ich tworzenia są kreowane przy pomocy sztucznej inteligencji. Oznacza to, że wiele funkcji agentów jest kontrolowanych automatycznie i nie ma potrzeby posiadania oddzielnego zespołu monitorującego.

Uczenie maszynowe pozwala również na podniesienie jakości zabezpieczeń. Stale rośnie liczba i rodzaje cyberzagrożeń i nie sposób jest opanować działania ich wszystkich przez zespoły programistów. Dlatego ochrona punktów końcowych (endpoint) w firmie wykorzystująca rozwiązania od Bitdefender jest świetnym sposobem na postawienie najwyższej jakości zapory bez względu na czas jej użytkowania.

Korzyści z ochrony Bitdefender

Zastosowanie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego wpływa na bezobsługowe działanie systemu. Ma to również przełożenie na wysoką skuteczność ochrony. Przejrzysty interfejs pozwala na sprawne zarządzanie oprogramowaniem przez administratora. Ważna jest także możliwość uruchamiania plików podejrzanych lub zainfekowanych w środowisku kwarantanny. W ten sposób nie mają one wpływu na działanie sieci wewnętrznej LAN i nie mogą zagrozić innym urządzeniom.

Dobrze jest pamiętać, że atak ze strony złośliwego oprogramowania może nastąpić w każdej chwili i nie zawsze jest on zauważalny od razu. Dlatego wyposażenie swojej firmy w narzędzia ochrony punktów końcowych od Bitdefender jest rozwiązaniem bardzo mądrym i perspektywicznym. Zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa urządzeń podłączonych do sieci firmowej.

Dowiedz się więcej na: https://bitdefender.pl/gravityzone-enterprise-security/security-for-endpoints/

Poprzedni artykułJak wysłać paczkę do Szwajcarii?
Następny artykułZakup przyczepy samochodowej – co warto wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj