Nietypowe nośniki reklamy

Taśma do pakowania z napisem

Znacie hasło „reklama dźwignią handlu”? Pojawiło się ono w czasach PRL-u, kiedy było ogromny deficyt towarów, zatem ludzie dosłownie rzucali się na wszystko, co tylko udało się sprowadzić do sklepów. Zatem, mimo iż tamte czasy hasło to miało wydźwięk nieco ironiczny, to obecnie stało się ono złotą zasadą marketingowców oraz mottem firm produkcyjnych, oraz usługowych. Nie ważne co sprzedajesz, ważne jak.

Nośniki reklamy, to konkretne miejsca, w których możemy umieścić informacje reklamowe, dopasowane do poszczególnych mediów, w których zamierzamy się reklamować. Jeszcze do niedawna ogromną popularnością cieszyły się takie nośniki reklamy jak ulotki, ogłoszenia i próbki w prasie codziennej, bilbordy wolnostojące, no i oczywiście niekwestionowani królowie reklamy, czyli media telewizyjne oraz radiowe. Dziś na pierwsze miejsce, jeśli chodzi o umieszczanie reklam, wysuwa się internet. W myśl powiedzenia „czego nie ma w internecie, to nie istnieje”, każda firma w pierwszej kolejności sięga po internetowe kanały pomagające dotrzeć do potencjalnych klientów.

Przestrzenie miejskie są obecnie niemal jedną wielką reklamą, wystarczy chociaż raz przejechać się z Krakowa Zakopianką, by zrozumieć, o czym mowa. Natłok reklamy, z jakim obecnie mamy do czynienia, powoduje, że stajemy się już na nią niewrażliwi. Nie zwracamy uwagi na bannery, migoczące (lub nie) bilbordy, a ulotki (o ile jeszcze ktokolwiek zaryzykuje ich druk) lądują w koszach z prędkością światła. Współczesne firmy oraz nowe startupy mają twardy orzech do zgryzienia w kwestii umiejscowienia reklamy tak, by przyciągała wzrok i budziła zainteresowanie, dlatego obecnie zaczynają coraz częściej sięgać po nietypowe nośniki reklamowe.

Gdzie umieścić reklamę?

Do tej pory korzystano przede wszystkim z pomocy mediów oraz podstawowych nośników reklamy zewnętrznej, takich jak m.in.:

  • tablice wolnostojące,
  • bilbordy,
  • ekrany LCD,
  • neony,
  • citylight (powierzchnie reklamowe umieszczane na przystankach).

Obecnie reklama zewnętrzna przybiera nietypowe formy w postaci murali, instalacji miejskich, oraz reklamy na autobusach, tramwajach czy samochodach. To wszystko elementy ambientowego (niestandardowego) marketingu, który obecnie jest fantastyczną alternatywą dla dotychczasowych sposobów przekazywania informacji reklamowej. Takie kampanie wiążą się z jednej strony z pewnym rozmachem, odwagą oraz z drugiej strony, nie ukrywajmy, z niemałymi pieniędzmi. Jeśli ktoś dopiero zaczyna działania w sprzedaży i chce minimalizować koszty, wówczas może sięgnąć po alternatywę w postaci nietypowych nośników reklamowych przeznaczonych na kieszeń każdego przedsiębiorcy.

Nietypowe nośniki reklamowe

Reklama może być umieszczona niemalże wszędzie, jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę nasza wyobraźnia. Jeśli szukasz pomysłu na nietypowe miejsce na reklamę, to czytaj dalej i sprawdź nasze 3 pomysły na pomysłowe umieszczenie reklamy.

  • Taśmy pakowne z logo.

W dzisiejszych czasach, kiedy e-commerce wysuwa się na prowadzenie przed sklepy stacjonarne, zwraca się uwagę nie tylko na jakość wysyłanego towaru, ale również na sposób jego dostarczenia oraz opakowania. Taśmy pakowne z nadrukiem reklamowym fantastycznie się tu sprawdzają. Nie trzeba zamawiać specjalnych opakowań na nasze artykuły z nadrukowanym brandem firmy, wystarczy zakleić jakiekolwiek ogólnodostępne opakowanie spersonalizowana taśmą, by na pierwszy rzut oka było wiadomo, od kogo jest paczka. W sklepie Eupack można zamówić taśmy z dowolnym nadrukiem. Jest to niezwykle ekonomiczny sposób na pomysłową reklamę swojej firmy. Na takiej taśmie można umieścić zarówno logotyp, jak i adres oraz kontakt do firmy.

Taśma do pakowania z napisem

  • Folia do oklejania pojazdów.

Niekoniecznie trzeba od razu oklejać cały samochód, od dachu aż po podwozie. Czasem wystarczy niewielki logotyp nadrukowany na folii i przyklejony do karoserii, by przyciągnąć wzrok przechodniów, a kto wie, może w tym naszych przyszłych klientów? Warto pokusić się o taką inwestycję, ponieważ jest to jednorazowy koszt, a może się okazać, że zwrot z niej będzie bardzo satysfakcjonujący.

  • Zaślepka na kamerę laptopa.

Spersonalizowana, przesuwna zaślepka to świetny pomysł na gratis, lub gadżet reklamowy dla klientów. Wówczas mamy pewność, że taka osoba będzie miała nasze logo zawsze przed oczami. Dosłownie.

Nie da się ukryć, że reklama jest podstawą biznesu, a nietypowe nośniki reklamowe to rozwiązanie, z którego korzysta coraz większa liczba przedsiębiorców. Wybór miejsca, w którym znajdzie się nasza reklama, zależy od naszej pomysłowości, potrzeby, targetu oraz budżetu.Nie bez powodu napisane jest to właśnie w takiej kolejności. Czasem dobry pomysł wystarczy, by niewielkim kosztem rozpromować swój brand na dużą skalę. Media i odpowiednio zrealizowana reklama to duża szansa na zwiększenie zysków Twojego biznesu. Kontakt z profesjonalną firmą zajmującą się przygotowywaniem kampanii oraz materiałów reklamowych dla swoich Klientów może pomóc Ci ukierunkować działania. Powodzenia!

Poprzedni artykułFixly pokazuje, jak poradzić sobie z remontem i naprawami
Następny artykułJak sprzedać samochód wykorzystując darmowe ogłoszenia lokalne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj