Kredyt przez Internet – na co warto zwrócić uwagę?

Kredyt przez internet to obecnie bardzo popularne rozwiązanie ze względu na sporą wygodę. Nie trzeba w jego przypadku tracić czasu na osobistą wizytę w banku.

Taki kredyt można zaciągnąć w dowolnym miejscu, także korzystając z urządzeń mobilnych. Decydując się na podpisanie umowy kredytowej z wybranym przez siebie bankiem, trzeba dokładnie zweryfikować jego ofertę.

Kredyt przez Internet – najważniejsze kwestie

Analizując poszczególne oferty kredytów przez internet, powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na RRSO (czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania). Im jest ona niższa, tym kredyt tańszy. W konsekwencji można opłacić niższą ratę. W kalkulacji wysokości raty kredytowej pomoże porównywarka kredytów online. Dzięki niej możliwe jest sprawdzenie, czy w danym banku kredyt kosztuje mniej. Równie istotne są dodatkowe możliwości przy rozliczaniu kredytu, takie jak przypomnienia SMS-owe o zapłacie, wcześniejsza spłata bez ponoszenia kosztów czy też wydłużenie okresu spłaty. Wnioskując o kredyt przez internet, warto ponadto sprawdzić, czy zapewnia on stałe oprocentowanie. W obliczu rosnących stóp procentowych jest to korzystne rozwiązanie.

Jak uzyskać kredyt przez Internet – niezbędna dokumentacja

Aby uzyskać kredyt przez internet, powinniśmy przygotować dla banku dokument potwierdzający tożsamość (jak np. dowód osobisty lub kartę pobytu), a także zaświadczenia o zarobkach. Banki honorują w takim przypadku dochody z tytułu umowy o pracę, ale również z renty/emerytury, z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej czy też z umów cywilnoprawnych. Wystarczy dołączyć je w formie załącznika do składanego wniosku o kredyt przez internet.

Kredyt przez Internet a bezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo to temat bardzo często poruszany przez osoby, które decydują się na kredyt przez internet. Wnioskując o kredyt online, nie musimy się martwić o wyciek danych lub włamanie na konto internetowe. Stosowane przez banki zaawansowane systemy bezpieczeństwa to gwarancja ochrony informacji poufnych. Ponadto, korzystają one często z dwustopniowego zabezpieczenia operacji kredytowych, np. przez dodatkową weryfikację telefoniczną klienta. Wystarczy stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci, takich jak:

  • zainstalowanie oprogramowania antywirusowego,
  • regularne aktualizowanie aplikacji mobilnej banku i przeglądarki,
  • używanie długich haseł z małymi i dużymi literami oraz znakami specjalnymi do logowania się na skrzynkę pocztową i do banku,
  • weryfikowanie, czy strona banku, do którego się logujemy, ma protokół https:// z symbolem zamkniętej kłódki, co zapewnia szyfrowanie połączenia,

a załatwianie i obsługa kredytu przez internet nie skończą się utratą środków lub danych.

W którym banku wziąć kredyt przez Internet?

Kredyt przez internet to produkt dostępny w wielu polskich bankach. Wychodzą one naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą załatwiać swoje sprawy online. Najwyższe pozycje w rankingach popularności tego typu produktów bankowych zdobywa jednak kredyt bez wychodzenia z domu od Santander Consumer Banku. Z czego to wynika? Dużą zaletą tego kredytu są jego stałe raty obowiązujące przez 3 lata, gdy złoży się wniosek telefonicznie, lub 5 lat, gdy wniosek zostanie wypełniony w formularzu online. Ponadto każdy z klientów banku może skorzystać z Pakietu Usług Bankowych obejmującego bezpłatny dostęp do dokumentacji kredytowej, przypomnienia SMS-owe (np. o dacie i wysokości najbliższej raty czy też wpłacie na umowę i jej spłacie) i wydruku raz na 12 miesięcy szczegółowego raportu BIK-u na temat kwot naszych kredytów, wysokości spłaconych rat oraz punktowej oceny historii kredytowej.

Źródła:

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-kredyt-przez-internet-czy-to-bezpieczne

https://www.totalmoney.pl/artykuly/7607254,kredyty-gotowkowe,jak-bezpiecznie-wziac-kredyt-przez-internet-co-trzeba-wiedziec–decydujac-sie-na-kredyt-on-line,1,1

Poprzedni artykułPIT online – wygodnie, szybko, komfortowo
Następny artykułPożyczka hipoteczna – co trzeba wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj