Bank pozytywnych opinii

Zaufanie to jedna z kluczowych wartości w świecie finansów. Doskonale wiedzą o tym klienci. Blisko trzy czwarte z nich (74%) skorzystało z usług bankowych dzięki poleceniu znajomego lub rodziny – wynika z ankiety przeprowadzonej przez Santander Bank Polska . Aby zachęcić klientów do rekomendacji, bank przygotował kolejną odsłonę programu „Polecam mój Bank”. W bieżącej edycji, zarówno Polecający, jak i Polecony, który otworzy Konto Jakie Chcę lub konto VIP, otrzymają po 80 zł. Promocja trwa do końca kwietnia 2019 r.

Z ankiety przeprowadzonej przez Santander Bank Polska wynika, że klienci polskich instytucji finansowych chętnie angażują się w dyskusję o jakości produktów oraz usług. Swoimi refleksjami dzieli się przeszło dziewięć na dziesięć osób (91%).

Głównym forum wymiany pozytywnych opinii są bezpośrednie rozmowy (98% wskazań). Co trzeci z klientów publikuje swoje spostrzeżenia również w mediach społecznościowych (31%). Klienci w mniejszym stopniu niż w social mediach, wyrażają swoją opinię na stronach firmowych, serwisach konsumenckich czy forach internetowych.

Ankieta przeprowadzona przez Santander Bank Polska wykazała również, że produkt lub usługę najczęściej polecamy znajomym (98%) oraz rodzinie (74%), a powodem rekomendacji są przede wszystkim pozytywne doświadczenia (86% wskazań), korzystna oferta cenowa (65%) oraz dobra obsługa (54%). Co ważne, przy wyborze produktu bankowego lub usługi finansowej, spora część klientów ufa opiniom rodziny (71%) lub opiera się na informacjach zawartych na stronie internetowej firmy (68%).

– Głos klientów jest dla nas niezwykle ważny. Zależy nam, aby rozwijać świadomy biznes, oparty na realnych potrzebach użytkowników. Dlatego, zgodnie z hasłem „Bank Jaki Chcesz”, konsekwentnie dążymy do poprawy ich doświadczeń w każdym punkcie kontaktu z bankiem. Pozytywne opinie klientów, to najbardziej wiarygodna i skuteczna forma rekomendacji – komentuje Anna Kaczmarek, Dyrektor Departamentu Klienta Indywidualnego Santander Bank Polska.

Polecam mój bank

Aby zachęcić klientów do rekomendacji, Santander Bank Polska przygotował kolejną odsłonę programu „Polecam mój Bank – edycja III”. W ramach promocji do końca kwietnia, zarówno Polecający, jak i Polecony, który otworzy Konto Jakie Chcę lub konto VIP, otrzymają po 80 zł. Do programu mogą przystąpić m.in osoby posiadające obywatelstwo polskie, które ukończyły 18. rok życia, a Poleconymi mogą być osoby, które ukończyły 13 lat.

Poprzedni artykułRynek kredytowy w głównych aglomeracjach Polski
Następny artykułAplikacja Santander mobile najlepsza według internautów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj