Praca tymczasowa za granicą sposobem na podreperowanie budżetu

Każdy z nas chce czuć się pewnie pod względem finansowym. Nic więc dziwnego, że wielu z nas chętnie poszukuje możliwości dorobienia sobie dodatkowymi sposobami.

Nadchodząca wiosna i lato to czas, który daje nam wiele możliwości. W czasie ciepłych miesięcy roku rozkwita bowiem praca sezonowa. Co ważne, dzieje się tak nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Czy warto to wykorzystać? Czy dzięki pracy za granicą możemy podreperować nasz budżet? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

W Polsce czy za granicą?

Oferty pracy tymczasowej pojawiają się zarówno w naszym kraju, jak i poza granicami. Niestety, w Polsce stawki za pracę nie są imponujące. Przykładowo, pracując przy zbiorze owoców dziennie możemy zarobić od 100 do 150 złotych. Tymczasem poza granicami naszego kraju zarabiamy nawet 80-120 Euro. Jeśli dodatkowo znajdziemy ofertę z zakwaterowaniem możemy odłożyć praktycznie całą naszą dniówkę co w perspektywie dwóch – trzech miesięcy pracy daje naprawdę pokaźne oszczędności.

Jakie prace sezonowe możemy wykonywać?

Ogłoszenia pracy tymczasowej są bardzo różnorodne, dzięki czemu każdy z nas może znaleźć ofertę dopasowaną do swoich kwalifikacji i doświadczenia. Wśród ofert pracy znaleźć możemy między innymi pracę przy zbiorze owoców i warzyw, prace w ogrodach oraz na placach budowy. Sporo ofert dotyczy również pracy w restauracji oraz w hotelach.

Które kraje chętnie zatrudniają Polaków?

W dzisiejszych czasach podjęcie pracy poza granicami kraju jest znacznie łatwiejsze niż kiedyś. Dzięki Unii Europejskiej nie potrzebujemy specjalnych pozwoleń czy dokumentów. Dlatego też wiele krajów chętnie zatrudnia Polaków. Wśród nich wymienić możemy między innymi Niemcy, Holandię, Anglię, Belgię, Szwajcarię, Austrię, Włochy, Hiszpanię i Francję.

Czy muszę znać język obcy?

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Trudno jednak udzielić na nie jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od tego w jakiej branży chcemy pracować. O ile w przypadku zbioru owoców poradzimy sobie bez znajomości języka, o tyle osoby decydujące się na pracę w hotelu czy restauracji powinny umieć porozumieć się w języku obcym.

W jaki sposób znaleźć odpowiednią pracę tymczasową?

Jak widzisz, podjęcie pracy tymczasowej poza granicami naszego kraju naprawdę się opłaca. Gdzie jednak szukać ofert, które spełniłyby nasze oczekiwania? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – wystarczy wykorzystać możliwości, które daje nam internet. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić jest strona www.jober.pl. To portal, na którym znajdziemy największą liczbę ogłoszeń o pracę za granicami. Co więcej, daje nam on możliwość wygodnego wyszukiwania ofert bez doświadczenia, z zakwaterowaniem czy bez znajomości języka obcego. Znalezienie idealnej oferty staje się dzięki temu o wiele prostsze.

Podsumowując, wyjazd za granicę i podjęcie pracy tymczasowej to dobry pomysł, który może pomóc nam w podreperowaniu domowego budżetu. Nic więc dziwnego, że co roku decydują się na to zarówno osoby, które dopiero poszukują pierwszego zatrudnienia, jak i te, które od lat wykorzystują możliwości, które daje ciepły okres w roku.

Poprzedni artykułCzas na PIT
Następny artykułInwestowanie w fundusze dla początkujących – co trzeba wiedzieć o funduszach inwestycyjnych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj