Czy emeryt może skorzystać z pożyczki lub kredytu?

Zdolność kredytowa jest ciekawym zagadnieniem, które weryfikuje możliwość wzięcia kredytu przez daną osobę. Jednocześnie niewiele osób zdaje sobie sprawę, że dla banku przy weryfikacji zdolności kredytowej liczą się stałe przychody, które wcale nie muszą oznaczać wynagrodzenia tytułem wykonywanej pracy. Warto więc uświadamiać swoich znajomych i bliskich emerytów, że również oni są dla banku wiarygodnym kredytobiorcą!

Emeryt jako wiarygodny spłacający

Banki dokonują wyliczenia zdolności kredytowej na podstawie różnych statystyk oraz dokumentów potwierdzających status materialny osoby starającej się o pożyczkę. Wbrew pozorom wcale nie chodzi o to, czy mieszka się w dwustumetrowej willi, czy w małej chatce na wsi, ani jak wysoka jest emerytura. Dla banków najważniejsze jest to, aby kredytobiorca nie był związany zbyt wieloma zobowiązaniami wobec innych instytucji, a jego przychody w postaci emerytury były regularne. Emeryci są grupą społeczną, która zwykle nie ma już na utrzymaniu dzieci ani nawet innych osób dorosłych. Z reguły mieszkają już „na swoim”, a więc nie spłacają kredytu hipotecznego. Nie mają również dążeń do tego, by powiększyć rodzinę, kupić lepszy samochód czy większy dom, a zatem nie ma ryzyka, że będą postępować ze swoją emeryturą nierozważnie i tym samym będzie im brakować na spłatę rat. Ale co najważniejsze – otrzymują co miesiąc emeryturę w stałej wysokości i na tej podstawie łatwo obliczyć, jaką kwotę rat będą w stanie spłacać!

Pożyczka dla emeryta

Na co seniorzy zwykle wydają pieniądze? Najczęściej są to osoby bardzo rozsądnie gospodarujące swoimi pieniędzmi, niemające chwilowych „zrywów” ani zachcianek, które powodują totalny drenaż portfela. Często ze skromnej emerytury udaje im się opłacić mieszkanie, leki, życie i zostaje jeszcze parę groszy dla wnuków. Pożyczka dla emeryta może jednak okazać się przydatna, gdy dojdzie do konieczności wymiany sprzętu AGD po jego zepsuciu, remontu, gdy zajdzie taka potrzeba, czy wykupienia specjalistycznego leczenia lub sfinansowania sprzętu do rehabilitacji. Pomimo iż emeryci oszczędnie gospodarują swoimi pieniędzmi, takie kwoty mogą być dla nich nieosiągalne w krótkim czasie. Pożyczka dla emeryta może zatem uratować jego godność.

Jak najkorzystniej zaciągnąć pożyczkę?

Wielu seniorów nawet nie zdaje sobie sprawy, że dla banków i firm pożyczkowych są dobrymi potencjalnymi kredytobiorcami, a ich nagłe potrzeby bez trudu mogą zostać zaspokojone przez szybką pożyczkę. W niektórych przypadkach, szczególnie gdy chodzi o pożyczanie większych kwot, lepszym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu w banku. Wtedy odsetki będą nieco niższe i raty mogą okazać się łatwiejsze do spłacania. Bywa jednak, że procedury jego zaciągnięcia trwają dość długo i nie pozwalają na szybką realizację planów wymagających gotówki. Firmy pozabankowe są w stanie pożyczyć pieniądze w krótszym czasie, jednak zwykle nie są to bardzo wysokie kwoty. Aby skorzystać z najlepszej dostępnej na rynku oferty, warto wypróbować kalkulator kredytowy. Pomoże on wyliczyć zdolność kredytową i sprawdzić, ile pieniędzy najlepiej pożyczyć i jak korzystnie dla siebie rozłożyć spłatę rat!

Poprzedni artykułWygodne łóżko hotelowe – inwestycja, która się opłaca!
Następny artykułZakup wyposażenia magazynowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj