Jak wybrać najkorzystniejsze OC i AC w Lublinie?

Ubezpieczenia komunikacyjne są najpopularniejszymi produktami ubezpieczeniowymi oferowanymi przez towarzystwa ubezpieczeniowe. W dużej mierze wynika to z faktu, że podstawowe ubezpieczenie pojazdu, czyli chroniące przed odpowiedzialnością cywilna cywilną OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Wiąże się to z faktem, że straty materialne powstałe na skutek wypadków komunikacyjnych są zazwyczaj znaczne a ich wyrównanie często przekracza możliwości finansowe sprawcy wypadku. Jest to forma ochrony majątku osoby ubezpieczonej przed nadmiernym obciążeniem finansowym. Drugim popularnym rodzajem ubezpieczenia komunikacyjnego jest dobrowolne Autocasco. Polisa AC zapewnia ochronę właściciela pojazdy w przypadku wystąpienia zdarzeń losowych, w przypadku zniszczenia lub kradzieży pojazdu oraz w przypadku szkód spowodowanych przez właściciela pojazdu.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC komunikacyjne

Regulacje prawne dotyczące obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych są zawarte w ustawie z dnia 22 maja 2000 r. „o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych”. Ustawa ta zawiera szczegółowe regulacje dotyczące podstawowych praw i obowiązków ubezpieczonego i ubezpieczyciela. Zgodnie z ustawa, w każdej firmie ubezpieczeniowej obowiązują te same ogólne warunki ubezpieczenia. Wysokość składki OC obliczana jest indywidualnie na podstawie danych kierowcy jego historii wypadkowej i danych technicznych posiadanego samochodu. Ustalając wysokość składki OC ubezpieczyciele biorą pod uwagę wielkość miasta i wypadkowość na danym terenie. Za brak ważnej polisy OC przewidziana jest wysoka kara finansowa powiązana z ustalana corocznie płacą minimalną.

Dobrowolne ubezpieczenie Autocasco

Autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym zapewniającym ochronę w prawie każdym przypadku uszkodzenia pojazdu. Chroni posiadacza polisy również w przypadku, gdy jest on sprawcą wypadku.  Pozwala uniknąć wysokich kosztów naprawy lub utraty samochodu po szkodzie. Zapewnia wypłatę odszkodowania za szkody powstałe w wyniku działania osób trzecich, działania żywiołów, własnych działań przypadkowych oraz kradzieży pojazdu itd. Jest to ubezpieczenie zapewniające pełny komfort użytkowania pojazdu. Zakres i szczegółowe warunki tego dobrowolnego ubezpieczenia ustalają poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe. Ceny autocasco w różnych firmach ubezpieczeniowych mogą się znacznie różnić zależnie od zakresu ubezpieczenia i produktów dodatkowych zawartych w polisie, dlatego warto zasięgnąć porady doświadczonego doradcy ubezpieczeniowego.

Jak korzystnie ubezpieczyć samochód w Lublinie

Średnia cena ubezpieczenia pojazdu w Lublinie oszacowana przez ubezpieczycieli na podstawie wielkości miasta i wypadkowości nie przekraczała średniej krajowej. Pomiędzy cenami i zakresem ochrony w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych są jednak znaczne różnice. Jeśli chcemy wykupić dopasowaną do Naszych wymagań polisę i nie przepłacić można skorzystać z oferty multiagencji ubezpieczeniowej.  W Lublinie w oddziale Eurofinance na ul. Mełgiewskiej doradcy przedstawią oferty kilkunastu firm ubezpieczeniowych i pomogą wybrać najkorzystniejszą polisę ubezpieczenia komunikacyjnego. Dowiedz się więc je na: https://eurofinance.info.pl/oferta/oc-ac-lublin/

Poprzedni artykułSposób na nagłe wydatki, czyli jak wziąć chwilówkę
Następny artykułJak wygląda produkcja opakowań z tworzyw sztucznych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj