Poznaj najlepsze formy planowania dnia

Czas przecieka Ci przez palce? Chciałaś zrobić w biurze tak wiele, a znowu ponad połowę zadań przenosisz na kolejny dzień? Nie wyrabiasz się z realizacją zleceń? Mądre planowanie odmieni Twoje życie zawodowe! Sprawdź, jakie akcesoria i techniki pomogą Ci w utrzymaniu samodyscypliny i sprawią, że wszystkie projekty dopniesz na czas!

Po pierwsze: datowany planer książkowy

Jeśli swoją przygodę z planowaniem rozpoczynasz w styczniu, najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie zakup datowanego planera książkowego. Szyte kartki tworzą zwięzłą, konkretną formę – zupełnie inaczej niż zbiór luźnych notatek, co chwila wypadających z segregatora czy teczki. Datowane strony gwarantują uwzględnienie każdego dnia w swoim harmonogramie. Optymalnie, gdy planer ma również wypisany plan dnia w formie godzinowej – wtedy jeszcze bardziej się zdyscyplinujesz. Najważniejsze to trzymać się planu!

Po drugie: kolorowe cienkopisy i zakreślacze

Kolorowe zakreślacze i cienkopisy to prawdziwe biurowe niezbędniki. W szybki sposób pozwolą zaznaczyć, które z zadań wymagają natychmiastowej realizacji, z którymi zaś można trochę poczekać. Tego typu artykuły biurowe oferuje każdy sklep papierniczy. Przy dobieraniu cienkopisów i zakreślaczy w sklepie zwróć uwagę na to, aby nie przebijały na następną stronę.

Po trzecie: naklejki z symbolami

Jeśli Twój planer ma służyć realizacji zarówno celów zawodowych, jak i prywatnych, powinnaś wybrać dodatkowe akcesoria biurowe, które pomogą Ci je rozdzielić. Kolorowe naklejki z symbolami sprawią, że każdy dzień w Twoim kalendarzu stanie się przejrzysty i czytelny. Możesz oznaczać nimi ważne spotkanie z kontrahentem, kawę na mieście z przyjaciółką, urodziny znajomego czy wizytę u dentysty. Naklejki bez problemu zamówisz przez Internet w sklepie papierniczym lub tym specjalizującym się w sprzedaży akcesoriów do bullet journal.

Po czwarte: tablica suchościeralna

Jeśli prowadzisz firmę, w której wiele zadań wykonujecie w zespole i każdy realizuje ich część, dla lepszego podziału i usystematyzowania pracy warto zaopatrzyć się w tablicę suchościeralną. Możecie na niej dzielić się tematami, które przygotujecie na firmowy blog, opracowywać strategię kampanii marketingowej czy wymyślać storyboard do nowej animacji dla klienta. Tablica suchościeralna to sprzymierzeniec wszystkich kreatywnych dusz.

Po piąte: zestaw markerów

Zainwestuj w kilka dobrej jakości markerów. Wybieraj takie, które z jednej strony można łatwo zetrzeć z tablicy, z drugiej zaś takie, które nie blakną krótko po napisaniu nimi czegokolwiek.

Po szóste: karteczki samoprzylepne

To fantastyczna przypominajka o ważnych sprawach, słowach-kluczach czy tematach, które urodziły się po szybkiej rozmowie telefonicznej z klientem. Możesz przykleić je na tablicę suchościeralną, ramkę ekranu komputera czy na lodówkę w pomieszczeniu socjalnym. Trudno je przeoczyć, są tanie, łatwo dostępne i bardzo wygodne w codziennej eksploatacji. Prawdziwy must have każdego biura, gabinetu czy agencji kreatywnej.

Poprzedni artykułPrzygotuj się na Walentynki
Następny artykułKontenery magazynowe – co powinniście o nich wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj