Najczęstsze błędy podczas nauki języka – sprawdź, czy je popełniasz

co robić w czasie pandemi

Komunikowanie się w języku angielskim opiera się głównie na rozumieniu ze słuchu oraz mówieniu. Wiele kursów językowych skupia się jednak na rozwijaniu pisania i czytania, co nie wpływa na poprawę zdolności komunikacyjne. Sprawdź, jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas nauki języka i zobacz, czy również Ci się przytrafiają.

Dlaczego tradycyjne kursy językowe rzadko przynoszą pozytywne skutki?

Kursy językowe często opierają się na wykorzystaniu pisemnych ćwiczeń z podręcznika. Jeśli chcesz, by Twoja nauka była efektywna, musisz uczyć się ze słuchu. Teoria językowa nie przyda Ci się, gdy będziesz mieć możliwość porozmawiania z kimś po angielsku. Kolejną przyczyną, dlaczego tradycyjne kursy językowe rzadko przynoszą pozytywne skutki, są skomplikowane teorie gramatyczne, na których skupiają się nauczyciele. W języku angielskim istnieje aż 12 czasów, ale nie wszystkie są potrzebne w codziennej komunikacji. Co więcej, skomplikowana teoria wcale nie przekłada się na lepsze porozumiewanie się po angielsku. I wreszcie po trzecie – kto nie zna pojęcia listy słówek do zakucia? Setki pojęć wyrwanych z kontekstu do zapamiętania to niełatwa sztuka, a w dodatku często niepotrzebna. Najważniejsze jest, by znać kluczowe angielskie słowa i umieć ich używać.

Metoda Aktywnego Mówienia receptą na sukces

Aby nauczyć się komunikować w języku angielskim, musisz skupić się na rozwijaniu umiejętności werbalnych i słuchowych. Wkuwanie materiału na pamięć wcale nie przyniesie pozytywnych skutków, wręcz może Cię tylko zniechęcić. Skorzystaj z Metody Aktywnego Mówienia i przekonaj się, jak efektywnie uczyć się języka angielskiego. Odwiedzając stronę https://szybkanauka.pro/aktywny-angielski-starter/, dowiesz się więcej na jej temat i otrzymasz 4 bezpłatne lekcje demonstracyjne kursu.

Na czym polega ten sposób nauki? Metoda Aktywnego Mówienia opiera się o poznanie 1000 najważniejszych słów pojawiających się w 75% tekstów pisanych i 80% konwersacji w języku angielskim oraz znajomość 6 najważniejszych czasów, które również są najczęściej stosowane w komunikacji. Dzięki zastosowaniu tej metody przyswajasz tylko najpotrzebniejsze treści i obserwujesz na bieżąco swoje postępy. W Metodzie Aktywnego Mówienia nie spotkasz się z nużącymi ćwiczeniami gramatycznymi, listą słówek do zakucia czy wielostronicowymi podręcznikami. Powtarzasz sekwencje w języku angielskim po lektorze i dzięki temu rozwijasz swoje umiejętności w praktyczny sposób.

Jakie błędy są popełniane podczas nauki?

Nawet jeśli stosujesz metodę, która przynosi efekty, to wciąż możesz popełniać błędy, które będą spowalniać Twój postęp w nauce. Jednym z nich jest słuchanie zamiast mówienia. Wówczas zamiast kursu mówionego, bierzesz udział w tak zwanym „kursie odsłuchiwanym”. Żeby mieć efekty, musisz mówić i przełamać się mimo początkowej blokady. Pamiętaj również o skoncentrowaniu się na wykonywanej czynności. Jeśli będziesz uczestniczyć w kursie Metodą Aktywnego Mówienia na przykład podczas jazdy samochodem, to taka nauka może przynosić mniejsze efekty.

Kolejnym błędem jest tak zwany „błąd wzrokowców”, czyli pisanie w trakcie mówienia. Przeświadczenie wyniesione ze szkoły, że trzeba zapisać wszystko, czego chcesz się nauczyć, nie zawsze jest słuszne. Skup się na mówieniu i słuchaniu, a rozwiniesz swoje umiejętności komunikacyjne skuteczniej, niż przy notowaniu.

Chcesz poznać więcej błędów popełnianych w trakcie nauki języka angielskiego i wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić? Obejrzyj film: https://www.youtube.com/watch?v=i8EdG_I2XL8 i rozwiń skrzydła w nauce języka angielskiego.

Poprzedni artykułWMS, dlaczego warto go wprowadzić do swojej firmy? 
Następny artykułUszczelki EPDM. Charakterystyka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj