WMS, dlaczego warto go wprowadzić do swojej firmy? 

W dobie pandemii Covid – 19 zdecydowanie wzrosła sprzedaż internetowa. Zdecydowali się na nią nawet ci przedsiębiorcy, którzy prowadzili tylko biznes stacjonarny. Wprowadzenie obostrzeń dotyczących zamknięcia galerii handlowych, zmusiła ich do szukania alternatywy i szybkiego rozwiązania, które pozwoli im na dalsze prowadzenie biznesu. I tutaj pojawia się pytanie jak zarządzać taką sprzedażą i jak ją kontrolować?

System WMS, co to jest?

WMS, czyli Warehouse Management Softwere. Tłumacząc na język polski, jest to system informatyczny do zarządzania magazynem. Dzięki wdrożeniu takiego systemu do swojego sklepu możesz kontrolować, koordynować i optymalizować działania swojego magazynu. System WMS pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, ale również pozwala nią zarządzać, prowadzić racjonalną gospodarkę zapasami i przede wszystkim zapewnia przepływ informacji oraz odpowiedni obieg dokumentów. Dodatkowo pozwala na sprawniejszy przebieg inwentaryzacji.

Funkcje systemu

Profesjonalne oprogramowanie ma na celu zarządzania lokalizacją, znajdujących się na magazynie towarów. Dzięki systemowi znamy położenie danego towaru i z łatwością możemy go znaleźć. Funkcja ta dobiera odpowiednie miejsce i lokalizację dla danego towaru w magazynie. Kolejną funkcją jest przyjmowanie towaru. Ewidencjuje i kontroluje zakup towarów od dostawców. Przy okazji wprowadzane są dane towaru jak data ważności, numer partii. Systemy WMS pozwalają na kontrolę stanu magazynowego, dzięki czemu możemy ustalić lokalizację, liczbę oraz stan magazynowy.

Zarządzanie wysyłką towaru

Czy wiesz, że dzięki systemowi WMS możesz zarządzać wysyłką towaru z magazynu? W ramach tej świetnej funkcji system zbiera i tak grupuje zamówienia w taki sposób, aby ich realizacja była jak najkrótsza. Może również zaetykietować paczki. System pomaga również w kompletacji paczki do wysyłki, co również usprawnia wysyłkę paczki. Każdy profesjonalny program pozwala na inwentaryzację towaru znajdującego się na magazynie.

Kiedy musimy wdrożyć system WMS do swojego magazynu?

Każda firma, która zakłada większą sprzedaż, w tym także sprzedaż internetową musi od samego początku pomyśleć o wprowadzeniu systemu. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sprzedażą internetową to idealnym momentem na wprowadzenie systemu będzie moment kiedy ilość zamówień przekracza możliwości osób zatrudnionych. Wprowadzenie systemu pozwoli na usprawnienie działań w firmie i z czasem pozwoli na jej zdecydowany rozwój.

Wprowadzenie systemu do swojej firmy usprawnia działanie magazynu. Ułatwia jego pracę i sprawia, że łatwiej odnaleźć towary zamówione przez klienta. Dzięki kontroli systemu ograniczamy ryzyko ewentualnych pomyłek, a dzięki temu ograniczamy liczbę zwrotów. Odpowiednio wdrożony system WMS sprawia, że możemy skrócić czas wysyłki, dzięki czemu klienci zamawiający w sklepie zostaną szybko i sprawnie obsłużeni. Jak widzisz, wdrożenie systemu przynosi same plusy dla twojego sklepu. Oprócz tego, że będziesz mieć kontrolę nad przepływem towaru w twojej firmie to i twoi pracownicy będą mieli łatwiejszą pracę do wykonania.

Poprzedni artykułSzkoła bezpłatna – idealny sposób na doskonalenie wiedzy
Następny artykułNajczęstsze błędy podczas nauki języka – sprawdź, czy je popełniasz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj