Monitory interaktywne do nauki, czyli szkoła XXI wieku

W jaki sposób można wykorzystywać monitory interaktywne w dzisiejszych szkołach? Nowoczesne technologie powinny stać się codziennością na każdym szczeblu edukacji.

Monitory interaktywne do nauki

Szkoła zmienia się nieustannie i to pod każdym względem. Nowoczesne technologie coraz śmielej wkraczają do szkół i na uczelnie wyższe i trzeba przyznać, że jest to bardzo pozytywny trend. Zastosowanie interaktywnych monitorów do nauki otwiera zarówno przed nauczycielami czy wykładowcami, jak i uczniami bądź studentami, zupełnie nowe możliwości rozwoju podczas zajęć.

Monitory interaktywne do nauki pozwalają na wyświetlanie obrazów i innych materiałów w bardzo wysokiej rozdzielczości. To szczególnie istotne np. podczas oglądania wideo czy przeglądania witryn w internecie – przy dużej grupie pozwala to każdemu na dostrzeżenie wszystkich niezbędnych szczegółów i dokładne zapoznanie się z przekazywanymi informacjami. Ponadto monitory interaktywne do nauki odtwarzają różne formaty plików, w tym również wideo, co ułatwia prowadzącemu przygotowanie się do lekcji. Nie jest też tajemnicą, że monitor interaktywny sprawia, że lekcja staje się po prostu ciekawsza. Ma to duże znaczenie szczególnie w nauczaniu małych dzieci, gdzie problemy ze skupieniem uwagi i koncentracja są dość częste.

Interaktywne monitory, zależnie od wybranego modelu, mogą mieć różne funkcje dodatkowe, których wykorzystanie podczas lekcji jest nadzwyczaj pomocne. Sama fraza „interaktywne” sprawia, że urządzenia te pozwalają na znacznie więcej niż tylko wyświetlanie określonych materiałów. Dzięki nowoczesnej i zintegrowanej technologii możliwe staje się bowiem nanoszenie notatek – a wszystko to za pomocą specjalnego panelu dotykowego, który jest zarówno wygodny, co i łatwy w obsłudze.

Warto też dodać, że wgrany interfejs nierzadko pozwala na korzystanie z dedykowanych aplikacji i programów do nauki. Dzięki temu prowadzący czy nauczyciel ma jeszcze szersze niż dotychczas możliwości przygotowania zajęć w sposób kreatywny – a pamiętajmy, że kreatywność oznacza nie tylko przystępniejsze, ale i bardziej interesujące przekazanie informacji na każdym szczeblu nauczania.

Tablice Samsung MagicIWB

Doskonałym przykładem nowoczesnych i w pełni funkcjonalnych cyfrowych monitorów interaktywnych są tablice Samsung MagicIWB. Monitory do nauki, których rozmiary przypominają nowoczesne telewizory? Żaden problem. Dzięki temu zwykła lekcja stanie się czymś zupełnie innym niż do tej pory. Intuicyjny interfejs gwarantuje doskonałą łatwość obsługi już przy pierwszym uruchomieniu, a współpraca między urządzeniami to pewność płynnego przełączania źródeł w czasie zajęć. W ten sposób można uniknąć przestojów podczas lekcji, które mogą wpływać na utratę koncentracji uczniów lub studentów.

Tablice Samsung MagicIWB oferują oczywiście znacznie więcej, a wszystko to w imię efektywnej i skutecznej nauki na miarę XXI wieku. Nie bójmy się wykorzystywać nowoczesnych technologii, które są dostępne – dzięki nim możemy zapewnić lepsze jutro nie tylko sobie, ale i przyszłym pokoleniom.

Artykuł powstał przy współpracy z samsung.com/pl.

Poprzedni artykułTworzywa sztuczne – co warto o nich wiedzieć?
Następny artykułZaskocz swoich pracowników i klientów oryginalnymi zestawami prezentowymi na Wielkanoc!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj