System planowania produkcji – OptiMES – to musi działać

optimes

OptiMES składa się z sześciu modułów, które niejako odzwierciedlają obszary działalności firmy, wymagające największego zaangażowania. Pisząc o zaangażowaniu mamy na myśli:

– rzetelne zbieranie danych,

– tworzenie z danych użytecznych raportów,

– wskazywanie wąskich gardeł i sposobów ich eliminacji,

– automatyzację często powtarzanych czynności,

– dbałość o zgodność produkcji z normami i planami,

– monitorowanie danych z maszyn produkcyjnych, poziomu zasobów w magazynie, czasu trwania procesu produkcyjnego, i wiele innych.

optimes

Gdyby wszystkie te czynności miał wykonywać człowiek, zapisując dane na kartkach papieru, byłaby to praca wymagająca ogromnej liczby godzin, a jej efekty byłyby mało użyteczne, bo trudne do odnalezienia na stosach dokumentów. To dlatego trzeba koniecznie skorzystać z możliwości jakie dają nowoczesne technologie – za ich sprawą, no i z pomocą kreatywności programistów można zdecydowanie lepiej wykorzystać maszyny produkcyjne, zoptymalizować pracę załogi, produkować więcej, ale i oszczędniej. Tak działa OptiMES. Analizy działań u dotychczasowych klientów pokazują oszczędności: 50% czasu pracowników działu zakupów i 75% czasu potrzebnego na planowanie produkcji i jej kontrolę.

Funkcjonalności, które posiada system ERP dla produkcji OptiMES łączą w sobie najbardziej przydatne elementy MES i ERP, a nawet jeszcze więcej. Prezentujemy moduły:

  • Planowanie produkcji i zamówień (system APS) – skróci czas planowania i zwiększy efektywność pracy produkcji.
  • Magazyn (system WMS) – pomoże zadbać o to, by magazyn podtrzymywał dynamikę pracy produkcji, dostarczając materiały zawsze na czas.
  • Realizacja, kontrola i rozliczenie produkcji (system MES) – bo rzetelne dane wskazują kierunek zmian, które trzeba wprowadzić, aby produkcja była bardziej wydajna.
  • Rozliczenie czasu pracy (system RCP) – potrzebny, aby wspomóc działania pracowników, uczciwie ich ocenić, ale i zmotywować.
  • Kalkulacje oferty i zamówienia (system CRM) – dzięki jego doskonałej organizacji zarządzanie kontaktem z klientami i przepływ informacji między różnymi działami będą realizowane na najwyższym poziomie.
  • Utrzymanie ruchu (system CMMS) – niezawodne wsparcie ciągłości działania produkcji.

Celem rozpoczęcia korzystania z OptiMESa należy skontaktować się z naszymi specjalistami. Możliwe jest to drogą telefoniczną 517 827 436 lub mailową biuro@syneo.pl. Dla zwolenników bardziej tradycyjnej formy kontaktu – jesteśmy z Bydgoszczy, ale posiadamy rozbudowaną sieć partnerską, rozsianą po całym kraju, dlatego jesteśmy otwarci na spotkania i bezpośrednie rozmowy o problemach Twojej produkcji. Inną opcją jest skorzystanie z naszej strony internetowej i rejestracja w systemie – to bardzo proste, a pozwala od razu korzystać z funkcjonalności OptiMESa i to w ramach darmowego okresu testowego.

System planowania produkcji OptiMES wprowadza całkiem nowe rozwiązania, które odmieniają produkcję. Przekonaj się sam, jak wiele możesz jeszcze dzięki niemu zrobić i zarobić!

Poprzedni artykułAll you need is love? Ubezpieczenie na romantyczne wypady
Następny artykułCzas na PIT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj