5 niezawodnych latarek policyjnych

Latarki taktyczne, zwane też patrolowymi czy policyjnymi, to stosunkowo niewielkie ręczne źródła światła, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nie powinno więc dziwić, że obecnie producenci oferują dziesiątki produktów tej klasy. Które z nich warto brać „w ciemno”? Podpowiadamy!

Dobra latarka taktyczna – czym się wyróżnia?

Co jasne, określenie „latarka taktyczna” jest bardzo ogólne. Na siłę mianem tym nazwać można zdecydowaną większość ręcznych źródeł światła, choć mało które z nich faktycznie sprawdzą się w terenie. Z pewnością można wyróżnić pewne cechy, które są typowe dla profesjonalnych produktów, przeznaczonych dla wymagających osób. Które z nich można uznać za najważniejsze?

  • Umiarkowanie wysoka jasność (1000-5000 lumenów) i często spory zasięg (ponad 400 metrów).
  • Wysoka wytrzymałość zarówno na wodę i pył, jak i upadki czy uderzenia.
  • Solidne zasilanie, pozwalające na długi czas pracy – zarówno z maksymalną mocą, jak i w trybie minimalnym.
  • Zainstalowanie funkcji poprawiających bezpieczeństwo – takich jak stroboskop, SOS czy wybijak do szyb.
  • Niewielkie wymiary, zapewniające wygodę użytkownikowi.

Profesjonalne latarki patrolowe – czy tylko dla policji?

Z reguły latarki taktyczne czy patrolowe kojarzone są z pracą policji lub wojska. Czy jednak tylko te dwie grupy osób mogą z nich korzystać? Z całą pewnością nie! Urządzenia tego typu doskonale sprawdzą się także jako element wyposażenia wielu innych służb, czy też pracowników ochrony. Ich możliwości zostaną docenione też przez miłośników wycieczek na łono natury, turystyki górskiej czy też harcerzy. Dobra latarka policyjna sprawdzi się też w niejednym domu czy gospodarstwie – szczególnie w niewielkich miejscowościach.

5 ciekawych latarek policyjnych

Wybór latarek policyjnych jest obecnie naprawdę duży. Dlatego też zapraszamy do poznania pięciu naprawdę ciekawych produktów tego typu, z różnych przedziałów cenowych.

  1. Latarka Nitecore P30 – to najtańszy model w naszym zestawieniu, który kosztuje około 300 zł. Za tę niewielką sumę otrzymujemy solidną latarkę wykonaną z anodyzowanego aluminium, która jest doskonale zabezpieczona przed wodą (IPX8) i upadkami (do 1,5 metra). Jej moc maksymalna to 1000 lumenów, a zasięg – 618 metrów. Model ten posiada też funkcje takie jak stroboskop i SOS, a zasilany może być z akumulatorów lub klasycznych baterii.
  2. Latarka Olight Seeker 3 Pro – to niewielka, lecz bardzo mocna latarka, dostępna za niewielkie pieniądze. Pozwala ona na wytworzenie strumienia światła o jasności do 3200 lumenów oraz zasięgu 250 metrów. Co warte podkreślenia, model ten posiada układ złożony z trzech diod, który pozwala na wydajną pracę nawet w przypadku przepalenia się którejś z nich. Jak przystało na profesjonalną latarkę, model ten wykonano z solidnych materiałów i zabezpieczono przed wodą na poziomie IPX8.
  3. Latarka Olight M3XS-UT JAVELOT XP-L – kolejna z prezentowanych przez nas latarek wyróżnia się przede wszystkim olbrzymim zasięgiem – wynoszącym do 1000 metrów. Parametr ten osiągnięto dzięki zastosowaniu doskonałej diody XP-L oraz specjalnego systemu odbłyśników. Maksymalna jasność tego modelu wynosi z kolei 1200 lumenów. Z punktu widzenia użyteczności warto też dodać, że latarka ta może działać w jednym z czterech trybów pracy, lub też jako stroboskop.
  4. Latarka Fenix WT50R – jest ona zaawansowaną latarką taktyczną o bardzo szerokich możliwościach. Oferuje ona użytkownikowi aż osiem trybów jasności, z których najmocniejszy to 3700 lumenów. Zasięg światła wynosi z kolei do 425 metrów. Co ważne, ta latarka akumulatorowa może działać nawet do 116 godzin, a jej użytkowanie ułatwia podwójny uchwyt. Została ona też zabezpieczona przed pyłem i wodą w klasie IP68.
  5. Latarka Nitecore TM26 – ostatni z prezentowanych przez nas produktów należy do znanej rodziny „Tiny Monster” – a nazwa ta nie jest przypadkowa. Ta niewielka latarka potrafi wytworzyć strumień świata o jasności do 4000 lumenów oraz posiada szereg dodatkowych funkcji – takich jak np. stroboskop czy możliwość wysyłania sygnału SOS. Posiada ona także zabezpieczenie przed przegrzaniem, a działając w najniższym trybie, wytrzyma do 1000 godzin. Co jasne, została ona także doskonale zabezpieczona przed wodą, kurzem i upadkami, a jej użyteczność dodatkowo poprawia wyświetlacz OLED, który ułatwia monitorowanie stanu urządzenia.

Gdzie kupić dobre latarki taktyczne?

Jak widać, latarki policyjne to zróżnicowana grupa urządzeń, które mogą okazać się niezwykle przydatne zarówno w pracy, jak i podczas aktywnego wypoczynku. Niestety jednak najlepsze produkty tego typu nie zawsze są łatwo dostępne. Dlatego też najlepiej dokonywać zakupów w profesjonalnych sklepach. Z reguły oferują one bardzo szeroki wybór modeli dobrych producentów w doskonałych cenach oraz co nie mniej ważne – pełne wsparcie gwarancyjne. A to z kolei daje pewność, że transakcja będzie naprawdę udana!

Poprzedni artykułCuda w Ameryce Południowej – co warto zobaczyć?
Następny artykułKancelarie odszkodowawcze – pomoc w dochodzeniu odszkodowań od ubezpieczycieli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj