Wózek widłowy wysokiego składowania – najważniejsze informacje

wóżek widłowy wysokiego składowania najważniejsze informacje

Zanim zdecydujesz się na zakup wózka widłowego wysokiego składowania, warto dowiedzieć się o nim nieco więcej! Mamy nadzieję, że porady oraz informacje zawarte w naszym tekście, ułatwią Wam podjęcie decyzji i wybór idealnego sprzętu!

Wózek widłowy wysokiego składowania jest jednym z urządzeń transportu bliskiego, dostosowanych do przewożenia ładunków oraz prac związanych z rozładunkiem i załadunkiem w hurtowniach czy magazynach. Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na wybór i zakup wózków widłowych wysokiego składowania ze względu na możliwość oszczędzenia miejsca magazynowego, poprzez składowanie towaru na wysokich półkach.

Wózek widłowy wysokiego składowania powstał w 1956 roku w Niemczech. Od tego momentu stał się niezastąpionym urządzeniem w każdym magazynie.

Wózek widłowy wysokiego składowania charakteryzuje się wysoką ergonomią pracy oraz zwartą, stabilną konstrukcją. Wózki wysokiego składowania znajdują zastosowanie przede wszystkim w miejscach, w których składuje się dużą ilość towarów – głównie w różnego typu magazynach. Ten rodzaj urządzeń jest jednym z bezpieczniejszych modeli urządzeń transportu bliskiego, a jednocześnie zachowuje wysoką wydajność pracy.

​ Specyfikacja wózka widłowego wysokiego składowania

Wózki widłowe wysokiego składowania przeznaczone są do unoszenia towarów przez wysunięcie masztu. Niektóre modele są w stanie podnieść załadunek na wysokość powyżej 10 metrów. Ten rodzaj wózków widłowych jest znacznie lżejszy od pozostałych (np. wózków terenowych), ponadto dzięki ich kompaktowej budowie oraz dużej zwrotności, nic nie stoi na przeszkodzie, by z powodzeniem pracowały w wąskich korytarzach roboczych.

Na rynku dostępne są również wózki widłowe wysokiego składowania przeznaczone do regałów o podwójnej głębokości. Dzięki wykorzystaniu tej technologii możliwe jest zwiększenie powierzchni składowania towarów. Niestety, są one zazwyczaj mocno ograniczone pod względem obciążenia oraz wysokości.

Wózki widłowe wysokiego składowania bocznego załadunku są udoskonaleniem tradycyjnych modeli tego rodzaju urządzeń. Ich koła obracają się o 90 stopni, dzięki czemu mogą poruszać się zarówno w bok, jak i do przodu, co zdecydowanie ułatwia przejazdu pomiędzy regałami, pobieranie ładunków oraz manewrowanie w wąskich magazynowych korytarzach.

Dostępność na rynku

Wózki widłowe wysokiego składowania są popularnymi pojazdami, a ich dostępność na rynku jest duża, głównie za sprawą oficjalnych dealerów marek, którzy oferują najlepszej jakości urządzenia w przystępnych cenach.
Wśród wózków magazynowych marki Manitou dostępnych tutaj – znajdziesz wózki paletowe elektryczne z masztem i bez masztu, wózki widłowe oraz boczne – wszystkie dopasowane do wykonywania intensywnych prac magazynowych.
A jeśli interesują Cię tylko i wyłącznie wózki widłowe wysokiego składowania, znajdziesz je na:

Szeroka gama dostępnych na rynku różnorodnych pojazdów sprawia, że przedsiębiorcy mają możliwość wybrać sprzęt dopasowany idealnie do ich potrzeb, o właściwych parametrach maksymalnej wysokości unoszenia, udźwigu, prędkości jazdy, a nawet o jak najlepiej dobranych wymiarach.
Ponadto, decydując się na zakup wózka od konkretnego dealera marki można liczyć także na dodatkowe profity, takie jak przykładowo:

  • atrakcyjne warunki finansowania zakupu nowych urządzeń;
  • możliwość zakupu używanych markowych wózków wysokiego składowania w znacznie niższych cenach;
  • usługa serwisowania wózków;
  • możliwość dokupienia osprzętu lub części;
  • dowóz sprzętu pod wskazany adres;
  • przedłużona gwarancja na sprzęt itp.

Przed zakupem warto upewnić się, jakie dodatkowe korzyści oferuje konkretny dealer wózków widłowych, tak aby wybrać sprzęt w najlepiej dopasowanej, korzystnej ofercie.

Wydajność pracy wózków widłowych wysokiego składowania

Na wydajność pracy każdego rodzaju wózków widłowych wpływa przede wszystkim tempo wykonywania zadań, czyli prędkość jazdy, łatwe sterowanie urządzeniem oraz ilość cykli, które można wykonać w trakcie jednej zmiany. Dlatego też nowoczesne wózki widłowe wysokiego składowania zostały wyposażone w wygodny ekran dotykowy, dzięki któremu operator ma pełną kontrolę nad urządzeniem. A także w ergonomiczny i ekologiczny oszczędny napęd elektryczny, który pozwala na pracę wózków wysokiego składowania w zamkniętych pomieszczeniach.
Ponadto, pojazd zostaje zabezpieczony przed niepożądanymi osobami indywidualnym kodem, który zna jedynie osoba obsługująca wózek widłowy. Znacząco podnosi to bezpieczeństwo pracy.

Najnowocześniejsze modele wózków widłowych wysokiego składowania, charakteryzują się niezawodnością i znacznym zmniejszeniem kosztów związanych z ich eksploatacją.

​ Podsumowanie

Wózki widłowe wysokiego składowania są doskonałym rozwiązaniem dla dużych magazynów, przechowujących ogromną ilość materiałów. Ten rodzaj urządzeń doskonale nadaje się do pracy w miejscach, posiadających wąskie korytarze robocze i wysoko osadzone regały.

Wózki widłowe wysokiego składowania znacznie usprawniają pracę w hurtowniach oraz w magazynach.

Poprzedni artykułDopłaty z budżetu państwa do PPK – jak to działa?
Następny artykułRanking kredytów hipotecznych – listopad 2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj