Informatyzuj i automatyzuj produkcję – to się opłaca!

Systemy informatyczne dla firm już od wielu lat goszczą na halach produkcyjnych i w biurach fabryk. Natomiast automatyzacja najczęściej powtarzanych czynności i procesów produkcyjnych to po prostu konieczność, która decyduje o wydajności i dochodowości produkcji.

Jako Syneo.pl – zespół praktyków optymalizacji produkcji od wielu lat zgłębiamy tematykę działań wpływających na jakość i wydajność firm pracujących w wielu różnych branżach. Wielkość firmy, liczba zatrudnionych czy charakter produkcji to tylko kilka z czynników, które w rzeczywistości na wydajność produkcji mają bardzo niewielki wpływ, lub nawet żaden. Liczy się organizacja produkcji, poziom zarządzania nią i sposób wykorzystania zasobów, którymi firma dysponuje.

Wszystkie te elementy da się perfekcyjnie zgrać i skutecznie wykorzystać dla sukcesu biznesowego – wystarczy dobrać odpowiednie narzędzia. Na podstawie 14 letniego doświadczenia w branży i bieżącej analityki trendów w przemyśle produkcyjnym, zachęcamy i zalecamy wdrożenie systemów informatycznych dla firm produkcyjnych oraz automatyzacji produkcji. Dzięki nim firmy osiągają stabilizację, wysoką wydajność, i co za nimi idzie – stabilną pozycję na rynku.

Koniecznie weź produkcję pod kontrolę! Pierwszym krokiem w tym kierunku jest zebranie danych z maszyn produkcyjnych, bezpośrednio z nich i najlepiej przez jak najdłuższy okres. Celem zrealizowania tego kroku powinieneś wyposażyć firmę w system zarządzania produkcją OptiMES – to rozwiązanie, które kompleksowo zabezpieczy wszystkie potrzeby związane z działaniem hali produkcyjnej, magazynu, działu handlowego, księgowego, a nawet HR.

W celu skutecznego kontrolowania produkcji już zdecydowana większość firm pracuje przy wsparciu układów sterujących i informatyki, które koordynują działanie małych firm produkcyjnych, ale i ogromnych fabryk. W każdym z przypadków systemy te wykonują pracę, której trudno byłoby sprostać człowiekowi. Bezpośrednie, stałe i bezbłędne zbieranie danych, udostępnianie ich nieograniczonej liczbie użytkowników oraz przetwarzanie w raporty – ręcznie zajęłoby to wieki. Dzięki automatyzacji pracownicy otrzymują już gotowe komunikaty na temat tego, co dzieje się na produkcji, które maszyny pracują, a które nie, gdzie należy przeprowadzić serwis lub wymienić jakąś część. Natomiast kadra kierownicza w konkretnych komunikatach dowiaduje się, jak wygląda poziom wykonania danego zlecenia, na kiedy powinno być ono gotowe lub co zrobić, by zmiana w harmonogramie produkcji nie utrudniała terminowej realizacji zamówień. Tak właśnie działa OptiMES.

Ogromną zaletą OptiMESa jest możliwość zapoznania się z jego funkcjonalnościami i przetestowaniem go w ramach dwutygodniowego okresu próbnego. Taki okres daje pogląd na to, co dobrego system zrobi dla danej produkcji. Zapraszamy do kontaktu i konsultacji z naszymi specjalistami. Jesteśmy dostępni – pod numerem telefonu 517 827 436 i pod mailem biuro@syneo.pl.

Poprzedni artykułInwestowanie w fundusze dla początkujących – co trzeba wiedzieć o funduszach inwestycyjnych?
Następny artykułCzy warto korzystać z kodów rabatowych „Empik”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj