Jak wysłać paczkę do Szwajcarii?

Wysyłka paczki do Szwajcarii przebiega podobnie jak w przypadku innych usług kurierskich międzynarodowych realizowanych do krajów spoza UE. Przed wyborem konkretnego kuriera warto jednak zapoznać się z regulaminem dotyczącym świadczenia tego typu usług, ponieważ w zależności od firmy kurierskiej, mogą się one nieco różnić. Jak dokładnie ma się sprawa z paczkami z Polski do Szwajcarii? Jak znaleźć tanią przesyłkę?

Przesyłka do Szwajcarii – jakie formalności?

Co prawda Szwajcaria należy do Schengen, ale nie jest członkiem Unii Europejskiej, dlatego przesyłka do Szwajcarii może podlegać konieczności zapłacenia cła oraz podatku VAT, który w Szwajcarii wynosi od 2,5% do 8%. Przy czym trzeba pamiętać, że cło płaci odbiorca przesyłki, nie nadawca. Ostateczny koszt wysyłki zależy od tego, jakiego rodzaju produkt jest wysyłany, a także jakiej jest on wartości – jeśli jest ona niższa niż 300 CHF to opłaty związane z cłem i podatkami za paczkę do Szwajcarii nie obowiązują.

W przypadku Szwajcarii istnieją jednak ograniczenia ilościowe w przesyłaniu takich produktów jak masło, mięso, alkohol, tytoń itd. Wysyłając paczkę do Szwajcarii, trzeba również dołączyć do niej deklarację celną CN 23 lub CN 22, a jeśli wysyłana rzecz jest przedmiotem sprzedaży, należy dołączyć również fakturę.

Paczka do Szwajcarii – jak długo idzie?

Ze względu sporej odległości, jaką dzieli oba kraje, paczka do Szwajcarii może iść kilka dni. Standardowa, ekonomiczna paczka z Polski do Szwajcarii zazwyczaj idzie około 9 dni. Można oczywiście zdecydować się na ekspresową wysyłkę do Szwajcarii, która może być już na miejscu w ciągu zaledwie 2 dni, nie jest to jednak tania przesyłka, jej koszt może być dużo wyższy niż zwykłej paczki.

Szukając najtańszej przesyłki do Szwajcarii, warto skorzystać z porównywarek ofert kurierskich i pośredników kurierskich, takich jak Parcel ABC, którzy za sprawą monitoringu wolnych miejsc przewozowych w różnych firmach kurierskich, mogą zaoferować szybkie i niedrogie przesyłki pocztowe międzynarodowe.

Poprzedni artykułKarta paliwowa nowej generacji – na czym to polega?
Następny artykułOchrona punktów końcowych (endpoint) w firmie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj